Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

SESCOM S.A. z najlepszymi wynikami w historii

03.03.2016 15:26  Firma
SESCOM S.A. z najlepszymi wynikami w historii SESCOM S.A., czołowy dostawca usług technicznego facility management, opublikował jednostkowy raport roczny za rok obrotowy 2014/2015. Spółka zakończyła go z rekordowymi przychodami w wysokości 33 831 001 zł. Zyski netto wyniosły natomiast 2 449 008 zł.

Przychody SESCOM S.A. w okresie od października 2014 do września 2015 roku były o 53%, a zyski netto o 22% wyższe w stosunku do uzyskanych w roku obrotowym 2013/2014.

Najlepsze wyniki finansowe od momentu powstania uzyskały także spółki zależne w Czechach i Niemczech.

Skonsolidowane dane finansowe pokazują, iż najwyższe przychody w historii uzyskała również cała grupa kapitałowa SESCOM S.A., czyli SESCOM S.A wraz ze spółkami zagranicznymi oraz SESTORE Sp. z o.o. i SDC Sp. z o.o. Wyniosły one 44 556 819 zł (wzrost o 76%), a zyski sięgnęły 3 138 015 zł (wzrost o 22%).

Do rekordowego wyniku finansowego przyczyniło się w dużym stopniu podpisanie nowego kontraktu na usługi facility management z jedną z wiodących sieci handlowych. Ogółem, z usług technicznych SESCOM korzysta obecnie ponad 130 klientów sieciowych w Europie.

- Osiągnięte wyniki finansowe są efektem realizacji długofalowej strategii rozwoju firmy. Konsekwentnie umacniamy pozycję w Europie Środkowej, wkraczamy na nowe rynki Europy Zachodniej, jednocześnie poszerzając zakres naszych usług – mówi Prezes Zarządu grupy kapitałowej SESCOM S.A. Sławomir Halbryt.

Cały 2015 rok był okresem intensywnej ekspansji zagranicznej. Zarejestrowana została spółka zależna SESCOM Technischer Support GmbH w Austrii. Powstało nowe Biuro Koordynacji w Mediolanie. Od listopada działa też londyńskie biuro firmy – Business Development Unit, które odpowiada za dalszą ekspansję w Europie Zachodniej.

W 2016 roku głównym celem SESCOM S.A. jest zmiana rynku notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie z NewConnect na główny parkiet. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem prospektu emisyjnego. Firma rozszerzy także zakres działalności o usługi serwisowe z zakresu infrastruktury IT.


SESCOM S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes