Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

STEP - nowy program wspierania dla przedsiębiorców

11.07.2018 14:04  Firma
STEP - nowy program wspierania dla przedsiębiorców Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło nowy program wsparcia dla przedsiębiorców - STEP - Sprawdzimy Twój Eksperymentalny Pomysł. Jest to propozycja między innymi dla firm, które nigdy nie korzystały z dofinansowania funduszy europejskich w ramach programu operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-20.

Wiceminister resortu Paweł Chorąży powiedział na konferencji, że program STEP jest kierowany do wszystkich rodzajów przedsiębiorstw - małych, średnich i dużych.

Pomysłodawcy liczą na zwiększenie liczby dobrych projektów oraz wzrost jakości składanych wniosków. "Jest to nowy pomysł na to jak docierać, jak informować firmy o kwestiach związanych z realizacją projektów innowacyjnych ze wsparciem przedsiębiorców. To my szukamy tych, którzy mogliby zrealizować tego typu pomysły" - wyjaśnił.

Dodał, że do programu przedsiębiorstwa mogą się też zgłaszać same.

STEP składa się z dwóch wariantów. Pierwszy został uruchomiony dzisiaj. To wstępna weryfikacja pomysłu na projekt. Kolejny wariant ma być uruchomiony w tej połowie roku - to szukanie potencjału innowacyjności. Jest on przeznaczony dla tych przedsiębiorców, którzy są zainteresowani podjęciem działalności typu badanie-rozwój-innowacyjność, ale potrzebują wsparcia dotyczącego oceny potencjału ich firmy do prowadzenia takich prac.

Udział w programie jest bezpłatny.

IAR 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes