Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Sage - najlepsze wyniki 1H w regionie, blisko 40 mln PLN przychodow

19.05.2017 10:36  Firma
Sage - najlepsze wyniki 1H w regionie, blisko 40 mln PLN przychodow
Sage Group osiągnęła w pierwszej połowie roku obrotowego 6,4 proc. wzrost przychodów organicznych zamykając drugi kwartał na poziomie 4,2071 mld PLN. Szczególnie dobrze wypadła w Grupie spółka Sage Polska osiągając najlepsze wyniki spośród wszystkich spółek w regionie środkowo-europejskim. Sage Polska wypracowała w okresie wrzesień 2016 – marzec 2017 przychody na poziomie 40 mln PLN, przy wzroście rzędu 20,5 proc. r/r.
 
Sage — lider na światowym rynku technologii w zakresie zintegrowanych systemów księgowych, kadrowych i płacowych odnotowała w pierwszym półroczu 2017 r. aż 30,5 proc. przyrost sprzedaży r/r w modelu abonamentowym. Planowana migracja klientów z licencji na subskrypcje wzrosła w ostatnim półroczu o 7,5 proc.

Organiczna marża operacyjna dla Grupy Sage wyniosła w pierwszym półroczu 
 
2017 r. 25,2 proc. Wydatki ogólne i administracyjne, jako odsetek przychodów, zredukowano do poziomu 15,2 proc. Grupa ogłosiła także w I półroczu 2017 r. akwizycję spółek Fairsail i Compass oraz przyspieszenie inwestycji.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, które przekroczyły przyjęte założenia. Strategia skupiona na sprzedaży rozwiązań chmurowych i pozyskiwania nowych klientów, dzięki inicjatywnie „Cloud First” przynosi efekty i wprowadza do organizacji dynamikę, która będzie nam towarzyszyć do końca roku obrotowego 2017 – mówi Stephen Kelly, CEO Sage Group.

Polska – lider w regionie
 
Szczególnie dobrze wypada w zestawieniu wyników Polska – Sage osiągnęła tu w ostatnim półroczu przychody na poziomie blisko 40 mln PLN, przy wzroście o 20,5% r/r.  Spółka odnotowała wzrost liczby nowych  klientów o 27 %. W największym stopniu do rozbudowy bazy klientów przyczynił się kanał partnerski w którym wzrosła także dynamika sprzedaży. Partnerzy sprzedali do nowych klientów w pierwszym półroczu 2017 r. o 58 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
- Stoimy na straży bezpieczeństwa biznesu klientów, co jest wpisane w naszą strategię. Jesteśmy ekspertem i liderem w dziedzinie zmian prawnych na rynku oprogramowania dla biznesu. Jako część globalnej organizacji mamy niewątpliwie przewagę. Korzystamy z doświadczenia europejskich spółek Sage, które przepracowały już różne modele uszczelniania systemu podatkowego.

Jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniającą się rzeczywistość prawno-skarbową i dostarczać bezpieczne, sprawdzone rozwiązania. Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek chmurowe rozwiązanie do sprawdzania poprawności Jednolitego Pliku Kontrolnego, które weryfikując poprawność danych, chroni przedsiębiorców przed konsekwencjami błędów podczas e-kontroli ze strony fiskusa – mówi Piotr Ciski, Dyrektor Zarządzający Sage Polska. 
 
Właśnie m.in. dzięki platformie E-Audytor, dedykowanej do sprawdzania poprawności Jednolitego Pliku Kontrolnego spółka osiągnęła w raportowanym półroczu czterokrotny wzrost przychodów 
w obszarze subskrypcji rozwiązań chmurowych. 
 
- Chmura jest naturalnym kierunkiem technologicznym, który wkracza w coraz więcej dziedzin naszego życia. W segmencie małych i średnich przedsiębiorstw chmura nadal traktowana jest z rezerwą. Ograniczone zaufanie dotyczy głównie kwestii bezpieczeństwa danych.   Chmurę trzeba oswoić, polubić, przekonać się do niej.

W odróżnieniu od konkurencji nie każemy klientom wybierać między oprogramowaniem desktopowym i cloudem. Wspieramy biznes w procesie ewolucji oferując rozwiązania hybrydowe, które dają możliwość pracy w oparciu o tradycyjny model  onpremise  i korzystania  jednocześnie z obszarów i funkcjonalności w technologii chmurowej. Dane wrażliwe, newralgiczne pozostają pod całkowitą kontrolą biznesu, zaś  tam gdzie oczekiwana jest automatyzacja i zwiększenie wydajności – w analityce, controllingu i komunikacji, firmy chętnie sięgają po możliwości nowych technologii . Ważne, że to klient decyduje kiedy i jakie elementy systemu włącza lub migruje do usługi cloud. I właśnie w oparciu o ten element budujemy naszą przewagę – dodaje Piotr Ciski.

Inwestycje Sage w Polsce
 
W związku z dynamicznym rozwojem biznesu, polski odział zaczyna odgrywać strategiczną rolę 
w regionie.  Efektem są decyzje inwestycyjne Sage Group, która buduje w Warszawie centrum Badawczo-Rozwojowe dla globalnych rozwiązań. Również w Warszawie zostanie zlokalizowane jedno z dwóch  centrów wsparcia ITIS dla całej Grupy. Inwestycje szacowane są na ponad 30 mln PLN,  a zatrudnienie w międzynarodowych zespołach programistycznych znajdzie kilkadziesiąt osób. Oficjalne otwarcie firma planuje na koniec lipca br. 

Sage 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes