Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Saxo Bank i Microsoft wspólnie kształtują przyszłość usług sektora finansowego w chmurze

26.04.2018 14:22  Firma
Saxo Bank i Microsoft wspólnie kształtują przyszłość usług sektora finansowego w chmurze
Saxo Bank planuje umieścić w całości swoją platformę bankowości w należącej do Microsoftu chmurze, zapewniając sobie efektywne i bezpieczne środowisko oraz przyspieszając dalszą cyfryzację i demokratyzację usług finansowych. 
 
REDMOND, Stany Zjednoczone i KOPENHAGA, Dania - Microsoft i Saxo Bank ogłosiły zawarcie strategicznego partnerstwa, którego celem jest umieszczenia technologii Saxo Banku w należącej do Microsoftu chmurze. 
 
Instytucje finansowe muszą obecnie traktować dane i usługi w chmurze za aktywa strategiczne, porzucając stare rozwiązania na rzecz patrzenia w przyszłość, skupiając się na bezpieczeństwie, zachowaniu prywatności i zgodności z regulacjami. W ramach zawartego partnerstwa Saxo Bank zamierza stać się liderem branży finansowej w zakresie rozwiązań bazujących na chmurze obliczeniowej. 
 
Saxo Bank to specjalista w obszarze fintech, oferujący transakcje i inwestycje z wykorzystaniem różnorodnych aktywów, obsługujący klientów z ponad 170 krajów i umożliwiający dostęp do inwestycji na światowych rynkach kapitałowych. Siedziba Saxo Banku znajduje się w Kopenhadze. Saxo Bank udostępnia swoją ofertę w formie usługi (Banking-as-a-Service), umożliwiając innym bankom i maklerom korzystanie ze swojej technologii i dostępu do globalnych rynków kapitałowych. Ze względu na przewidywany istotny wzrost liczby i skali partnerstw, Saxo Bank podjął decyzję o wykorzystaniu chmury Microsoftu w celu zagwarantowania skalowalności, elastyczności i bezpieczeństwa infrastruktury cyfrowej. 
 
- Przyszłość usług finansowych leży w chmurze. Zawierając umowę partnerstwa z Microsoftem przyczyniamy się do kształtowania tej przyszłości. Saxo Bank był spółką fintech, zanim jeszcze zaczęto używać tego sformułowania i naturalnym krokiem jest dla nas wdrażanie nowych rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej w obszarze usług finansowych. Dzięki chmurze Microsoftu możemy poświęcić więcej czasu na rozwój technologii, zamiast na jej obsługę, co pozwoli utrzymać pozycję lidera w zakresie cyfryzacji ukierunkowanej na klienta oraz wzmocni nasze ambitne plany dalszego rozwoju - oświadczył Kim Fournais, założyciel i prezes Saxo Banku. 
 
- Cieszymy się, że możemy wspomóc Saxo Bank w kształtowaniu przyszłości transakcji i inwestycji dzięki naszej chmurze. Saxo Bank jest liderem branży fintech i nasze partnerstwo pozwoli organizacjom świadczącym usługi finansowe na bezpieczne przetwarzanie danych, aby zapewnić swoim klientom wyższą jakość usług - oświadczył Judson Althoff, Executive Vice President, Worldwide Commercial Business w firmie Microsoft.
 
- Cieszymy się z pokonywania nowych wyzwań z Microsoftem, a także z przyszłej współpracy z kluczowymi interesariuszami, takimi jak organy nadzoru, aby zapewnić, że rozwiązania w chmurze w dalszym ciągu będą się rozwijąć zgodnie z surowymi standardami, które definiują branżę finansową.

Już na wczesnym etapie działalności dostrzegliśmy szanse związane z Internetem i rozwiązaniami cyfrowymi, dzięki którym staliśmy się rozpoznawalni. Od czasu uruchomienia jednej z pierwszych internetowych platform inwestycyjnych w 1998 roku korzystaliśmy z rozwiązań Microsoftu. Chmura Microsoftu jest zatem naturalnym wyborem Saxo Banku - dodał Kim Fournais.
 
Obecnie Saxo Bank wspiera ponad 120 partnerstw white label na całym świecie. Dzięki swojej technologii transakcyjno-inwestycyjnej, Saxo Bank ułatwia dostęp do ponad 35 tysięcy instrumentów finansowych i różnorodnych klas aktywów.
 
Saxo Banku
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes