Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Silvair ma umowę dotyczącą udzielenia licencji Zumtobel Group AG

21.12.2018 08:44  Firma
Silvair ma umowę dotyczącą udzielenia licencji Zumtobel Group AG Silvair podpisał umowy z międzynarodowym dostawcą całościowych i profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego Zumtobel Group AG, podała spółka. W ramach umów Silvair udzieli partnerowi niewyłącznej licencji na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware wraz z narzędziem Silvair MaTE oraz udostępni Commissioning Tool (element Platformy Silvair), cyfrowe narzędzie do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej, w modelu Lighting Control as a Service.

Zumtobel Group AG jest wiodącym na rynku międzynarodowym dostawcą kompleksowych profesjonalnych rozwiązań w zakresie oświetlenia z siecią dystrybucji w 90 krajach. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Wiedniu, podano.

"Od kilku kwartałów zarówno zespół badawczo-rozwojowy, jak i zespół operacyjny, działający w zakresie rozwoju biznesu, intensyfikują prace w celu walidacji naszej technologii. Zumtobel Group jest kolejnym partnerem, po Fulham Co., z którym podpisaliśmy umowy zarówno na wykorzystanie Silvair Lighting Firmware i Commissioning Tool. [...] Rynek inteligentnych systemów sterowania oświetleniem (smart lighting) jest w silnym trendzie wzrostowym.

Pierwsze rozwiązania komercyjne z tego zakresu, oparte o ideę Internetu Rzeczy, pojawiły się ok. 5 lat temu. Nasi partnerzy potwierdzają rosnące wymagania klientów, którzy sięgają po rozwiązania oświetleniowe spełniające najwyższe standardy ergonomiczne, ekonomiczne i ekologiczne, czyli dające pogodzić jakość światła z efektywnością energetyczną. Rozwiązanie Silvair oparte na standardzie Bluetooth mesh ma potencjał, aby umożliwić ten postęp" - powiedział prezes Silvair Rafał Han, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową Silvair udzielił Zumtobel Group niewyłącznej licencji na używanie Silvair Firmware oraz udostępni i zapewni utrzymanie Platformy Silvair w rozwiązaniach oświetleniowych Zumtobel Group, podano również. 

Zumtobel Group zobowiązany jest do uiszczania opłat za tzw. aktywowane produkty (tzn. firmware wyposażony w kod aktywujący) na warunkach i w terminach określonych w umowie.

"Jednocześnie, Silvair zobowiązał się na udostępnianie, obsługę oraz utrzymanie cyfrowego narzędzia do projektowania, konfiguracji i przeprowadzania odbioru inteligentnej sieci oświetleniowej (commissioning) oraz na świadczenie związanych z tym usług. Z kolei Zumtobel Group zobowiązuje się do udostępniania, sprzedaży i marketingu narzędzi do konfiguracji inteligentnej sieci oświetleniowej oraz współpracy z Silvair w zakresie używania urządzeń i komponentów oświetleniowych kompatybilnych z technologią Bluetooth mesh" - czytamy dalej.

Silvair Inc. to spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things - Internet Rzeczy) oparte na technologii Bluetooth Mesh.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes