Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Skarbiec TFI celuje w wyszukiwanie nieodkrytych przez rynek innowacyjnych spółek

08.04.2019 08:29  Firma
Skarbiec TFI celuje w wyszukiwanie nieodkrytych przez rynek innowacyjnych spółek Zarządzający funduszami akcji zagranicznych w Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych stawiają sobie za cel poszukiwanie nieodkrytych jeszcze przez rynek innowacyjnych firm. Poszukują spółek, które będą w stanie rozwijać się w tempie kilkudziesięciu procent rocznie przez co najmniej kilka lat, poinformował zarządzający funduszami Skarbiec TFI Michał Cichosz.

"Wyniki funduszu Skarbiec Spółek Wzrostowych w I kwartale są pochodną bardzo udanej selekcji spółek w głównej mierze na rynku amerykańskim (choć nie tylko), gdzie zainwestowaliśmy w ostatnich miesiącach w nowo wschodzących liderów w bardzo atrakcyjnych długoterminowo niszach produktowych. Spółki te zanotowały bardzo udany sezon publikacji wyników, co przełożyło się w wielu wypadkach na skokowy wzrost wartości ich akcji, a w konsekwencji na sam wynik funduszu" - powiedział Cichosz, cytowany w komunikacie.

"Patrząc naprzód, naszym celem niezmiennie pozostaje dalsze poszukiwanie nieodkrytych jeszcze przez rynek innowacyjnych podmiotów, które będą w stanie rozwijać się w tempie kilkudziesięciu procent rocznie przez co najmniej kilka lat. Zbliżający się powoli kolejny okres raportowania wyników kwartalnych znów powinien dostarczyć największą dawkę argumentów odnośnie najbardziej pożądanych kierunków i ewentualnych zmian pozycji w portfelu" - zadeklarował zarządzający. 

Zobacz także: Aktywa pod zarządzaniem Skarbiec TFI spadły m/m nieznacznie w lutym

W marcu br. strategia inwestycyjna Skarbiec TFI skupiająca się na funduszach inwestujących w akcje małych i średnich spółek notowanych na regulowanych rynkach na całym świecie i na GPW przynosiła wyraźne zyski - fundusze te odnotowały dwucyfrowe wzrosty wyników od początku 2019 roku, podano w materiale.

"Wśród liderów rynku warto wymienić Skarbiec Spółek Wzrostowych - drugi największy fundusz zarządzany przez Skarbiec TFI, który osiągnął w ostatnich trzech miesiącach najbardziej spektakularny wynik tj. wzrost o 27,3 % od pocz.r. (+108 mln zł, suma aktywów przekracza obecnie 503,5 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

Kolejny fundusz z dwucyfrowym wzrostem to Skarbiec Małych i Średnich Spółek + 11,4 % od pocz.r. (+12,8 mln zł, suma aktywów przekracza obecnie 124,8 mln zł), a bardzo dobre wyniki - jak podkreśla Towarzystwo - osiągnęły także mniejsze fundusze zarządzane przez Skarbiec TFI: Skarbiec Globalny Małych i Średnich Spółek - wzrost o 17,6 % od pocz.r. (+7,2 mln zł, suma aktywów wynosi obecnie 48 mln zł) oraz Skarbiec Top Brands wynik +14,8 od pocz.r. (+8,4 mln zł, suma 65 mln zł), podano także.

Na koniec marca 2019 roku Skarbiec TFI zarządzało łącznie aktywami o wartości 4 mld zł. Wartość aktywów funduszy detalicznych pod zarządzaniem Skarbiec TFI wyniosła 3,7 mld zł, w porównaniu do lutego b.r. nastąpił spadek ich wartości o 3,6% m/m.

Zobacz także:  Skarbiec TFI zdecydował o rozszerzeniu oferty o zarządzanie PPK

Skarbiec Holding S.A. jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Paweł Szczepanik przedstawia: WYBÓR STRATEGII INWESTYCYJNEJ | Analiza techniczna   Szerokie spojrzenie na możliwości inwestycyjne
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes