Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Skokowy wzrost skonsolidowanych przychodów Bowimu, Zarząd szacuje, że w 2017 r. przekroczyły 1,1 mld zł

14.03.2018 10:18  Firma
Skokowy wzrost skonsolidowanych przychodów Bowimu, Zarząd szacuje, że w 2017 r. przekroczyły 1,1 mld zł
Bowim S.A., jeden z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, opublikował szacunkowe wyniki skonsolidowane za 2017 r. Grupa osiągnęła przychody na poziomie 1,128 mld zł – to o blisko 40% więcej niż rok wcześniej, a także najwyższy wynik w ponad 20-letniej historii Bowimu.

W 2017 roku skonsolidowane przychody okazały się wyższe o prawie 308 mln zł aniżeli w roku 2016, w którym wyniosły 820 mln zł. Zysk netto Grupy przekroczył w ubiegłym roku 18,7 mln zł, z kolei skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł według szacunków 39,5 mln zł. 
 
- Zgodnie z przewidywaniami wykorzystaliśmy dobrą koniunkturę rynkową, sprzedając w 2017 roku na poziomie Grupy wyroby stalowe za ponad 1,1 mld zł. Ten historycznie wysoki wynik jest efektem prowadzonych przez nas inwestycji, które poprawiają efektywność naszego biznesu oraz ciężkiej pracy całego zespołu. Biorąc pod uwagę planowane w Polsce inwestycje infrastrukturalne oraz sprzyjające warunki rynkowe, a także dalszą poprawę efektywności operacyjnej spółek naszej Grupy – wierzymy, że i ten rok będzie pozytywny dla Bowimu – powiedział Jacek Rożek, Wiceprezes Zarządu Bowim S.A. 
 
Pod koniec stycznia br. Passat-Stal S.A., spółka zależna Grupy Bowim, zakończyła budowę magazynu składowego w Płocku. Jednocześnie w ostatni etap wkroczyły prace przy budowie centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Rzeszowie. Obie te inwestycje wpisują się w opublikowaną w październiku ubiegłego roku strategię na lata 2017-2020. 
 
W celu optymalizacji procesów magazynowo-logistycznych, a w konsekwencji zwiększenia możliwości produkcyjnych, magazynowych i transportowych, Bowim planuje zainwestować do 2020 r. ponad 50 mln zł. Spółka jeszcze w 2016 roku rozpoczęła modernizacje na terenie swojego centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu, która zostanie zakończona w 2018 r. W kolejnych latach planowany jest zakup nowej maszyny do cięcia poprzecznego blach w kręgu, doprowadzenie bocznicy kolejowej do centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu oraz inwestycje w rozwiązania informatyczne, które poprawią efektywność Grupy. Zarząd Spółki zapowiedział, że poza rozwojem organicznym będzie rozważał akwizycje – już teraz aktywnie analizuje rynek w celu potencjalnego dokonania przejęć spółek wpisujących się Strategię Grupy.
 
Bowim SA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes