Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Śnieżka oczekuje spadku marży EBITDA w br., planuje powrót do 16-17% za 3 lata

01.04.2019 10:03  Firma
Śnieżka oczekuje spadku marży EBITDA w br., planuje powrót do 16-17% za 3 lata Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka spodziewa się, że marża EBITDA grupy przejściowo spadnie po przejęciu Poli-Farbe, natomiast będzie chciała wrócić do poziomu 16-17% w ciągu 3 lat, poinformował prezes Piotr Mikrut.

"16,8% marży EBITDA w naszej branży to bardzo wysoki poziom, będziemy robić wszystko, by go utrzymać. Chcielibyśmy w dłuższej perspektywie być w przedziale 16-17%, to byłby bardzo dobry wynik" - powiedział Mikrut podczas konferencji prasowej.

"Gdy zaczniemy konsolidować Poli-Farbe, to [marża EBITDA] spadnie, będziemy potrzebowali trochę czasu, by wrócić do tego poziomu" - wyjaśnił prezes.

 
Dlatego - według niego - "nie ma możliwości", by na koniec tego roku utrzymać r/r poziom marży EBITDA. Pytany, ile czasu Śnieżka będzie potrzebowała na powrót do pożądanej marży wskazał, że spółka chce wyeksploatować synergie z Poli-Farbe w ciągu 3 lat.

W 2018 r. Śnieżka miała 16,8% marży EBITDA, tj. o 0,9 pkt proc. więcej r/r. Wcześniej podczas konferencji prezes mówił, że chce zamknąć nabycie Poli-Farbe do końca kwietnia i konsolidować jej wyniki od II kw. br.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Słów kilka o inwestycjach w condohotele i aparthotele   Summa Linguae SA Okiem ANALITYKA #36, Sobiesław Kozłowski
 

Notowania SNIEZKA
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes