Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Spółka zależna PCC Rokita i PCC Exol sprzedała spółkę w Malezji za 8,2 mln zł

22.03.2019 13:46  Firma
Spółka zależna PCC Rokita i PCC Exol sprzedała spółkę w Malezji za 8,2 mln zł Spółka Elpis - podmiot zależny od PCC Exol i PCC Rokita - sprzedała 100% udziałów spółki PCC Oxyalkylates Malaysia z siedzibą w Malezji na rzecz PCC SE z siedzibą w Duisburgu, podały obie spółki w osobnych komunikatach. Cena sprzedaży udziałów PCC Oxyalkylates wyniosła 8,2 mln zł. 

"Sprzedaż udziałów PCC Oxyalkylates jest wyrazem alokacji do PCC SE projektu związanego z rozpoczęciem przygotowań do realizacji potencjalnej inwestycji produkcji oksyalkilatów w Kertih, Terengganu w Malezji, jak i z realizacją inwestycji i prowadzeniem działalności w oparciu o inwestycję" - czytamy w komunikatach

Wraz z zakupem udziałów PCC Oxyalkylates, PCC SE oświadczyła, iż ma świadomość zapisów, w tym zobowiązań, wynikających z umów związanych z tym projektem, zawartych dotąd pomiędzy spółką Elpis a Petronas Chemicals Group Berhad z siedzibą w Malezji oraz zobowiązała się podjąć starania w celu wstąpienia przez PCC SE bądź PCC Oxyalkylates w te umowy, przy jednoczesnym wyjściu z umów spółki Elpis, podano także. 

Zobacz także: 
PCC Rokita miało 226,79 mln zł zysku netto, 341,25 mln zł EBITDA w 2018 r.

Zarówno PCC Exol, jak i PCC Rokita, wchodzą w skład Grupy PCC.

PCC Exol jest największym producentem środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów) w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest jedynym producentem surfaktantów anionowych i niejonowych w Polsce. Od 2012 r. akcje spółki są notowane na rynku podstawowym warszawskiej giełdy. 

PCC Rokita zajmuje się produkcją i handlem produktami chemicznymi. Zakres produkowanych chemikaliów ma charakter zaopatrzeniowy dla najważniejszych branż przemysłu. Są nimi w głównej mierze przemysły: tworzyw sztucznych, chemii przemysłowej i gospodarczej, chłodniczy, farmaceutyczny, spożywczy, budowlany, samochodowy, tekstylny oraz górniczy. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2014 r.

ISBnews


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Nowy kształt rynku finansowego   Wiadomości z Rynku Nieruchomości, odcinek 7: Konrad Okła - REITy
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes