Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Sukces oferty publicznej RAFAKO

01.12.2017 08:11  Firma
Sukces oferty publicznej RAFAKO
Inwestorzy objęli wszystkie oferowane przez RAFAKO akcje nowej emisji z zachowaniem prawa poboru. Dzięki udanej ofercie publicznej raciborska spółka pozyskała od inwestorów zakładane 170 mln zł brutto. Oferta publiczna akcji RAFAKO S.A. („RAFAKO”, „Spółka”) zakładała emisję 42.500.000 akcji serii K z zachowaniem prawa poboru po cenie 4,00 zł za jedną akcję („Oferta”). W trakcie subskrypcji inwestorzy złożyli zapisy w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych na 35.107.416 akcji, pozostałe 7.392.584 akcji przydzielono inwestorom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Zarządu Spółki.  Zgodnie z harmonogramem Oferty w dniu 30 listopada 2017 r. dokonano przydziału wszystkich akcji objętych Ofertą.
 
Zakończona z sukcesem emisja akcji to kolejny krok milowy w rozwoju Grupy RAFAKO. Dzięki środkom uzyskanym od inwestorów oraz zaufaniu, którym nas obdarzyli, za co chcę w tym miejscu podziękować, mamy zapewniony komfort realizacji strategii w zakresie ekspansji zagranicznej oraz uczestnictwa w ciągle rozwijającym się rynku instalacji ochrony środowiska w Polsce i na świecie oraz wdrożenia nowych produktów. Co ważne, będziemy mogli odpowiednio zabezpieczyć kontrakty zarówno na etapie ofertowania, jak i realizacji, mając zapewniony kapitał obrotowy na ich wykonanie - powiedziała Agnieszka Wasilewska-Semail, Prezes Zarządu RAFAKO.
 
Ok. 65 proc. środków pozyskanych z oferty Grupa RAFAKO przeznaczy na finansowanie przyszłych kontraktów, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Do 25 proc. środków z emisji posłuży jako wkład własny Spółki na wdrożenia nowych produktów, w tym w szczególności produktów w zakresie energetyki rozproszonej (tzw. wyspy poligeneracyjne). 
 
Komercjalizacja nowych produktów ma na celu przede wszystkim wygenerowanie nowych obszarów działalności, niezwiązanych z energetyką konwencjonalną, co pozwoli na stabilizację przychodów Grupy w przyszłości. Pozostałe ok. 10 proc. wpływów będzie przeznaczone na finansowanie projektów R&D prowadzonych przez Spółkę w celu stałego rozwoju i utrzymania konkurencyjności oferty Grupy RAFAKO – dodała Agnieszka Wasilewska-Semail.
 
Współzarządzającymi Księgą Popytu oraz Współoferującymi byli: Dom Maklerski PKO Banku Polskiego oraz Trigon Dom Maklerski S.A. Za obsługę prawną Oferty odpowiadała kancelaria DLA Piper Wiater sp.k. Wsparcie komunikacyjne zapewniła agencja MakMedia Group.
 
RAFAKO S.A. 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes