Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Tauron przyłączył ponad 8 tys. mikroinstalacji OZE w 2018 r.

20.02.2019 11:41  Firma
Tauron przyłączył ponad 8 tys. mikroinstalacji OZE w 2018 r. Tauron Dystrybucja przyłączył do sieci energetycznej ponad 8 tysięcy mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2018 r., dwukrotnie więcej niż rok wcześniej, podała spółka.

"Spośród wszystkich przyłączonych w ubiegłym roku mikroinstalacji, zdecydowana większość została wykonana w technologii fotowoltaicznej. Spółka przyłączyła także 32 większe odnawialne źródła energii inne niż mikroinstalacje, z których 6 nie zostało wykonanych w technologii fotowoltaicznej. Były to elektrownia wodna, elektrownia wiatrowa, a także elektrownie wykorzystujące biogaz inny niż biogaz rolniczy.  Pozostałą część stanowią elektrownie PV. W sumie łączna moc instalacji przyłączonych w ubiegłym roku przekroczyła 75 MW" - czytamy w komunikacie.

Największy przyrost przyłączonych instalacji Tauron Dystrybucja zanotował w IV kwartale 2018 r. - ponad 3 tysiące o łącznej mocy 28 MW. Dla porównania, w całym 2017 r. do sieci spółki zostało przyłączonych nieco ponad 4 tys. mikroinstalacji o łącznej mocy 24 MW, podano także.

Zobacz także: Tauron dostosuje EW Lubachów do pracy w układzie wirtualnej elektrowni

W sumie Tauron Dystrybucja przyłączył do sieci energetycznej już ponad 17 tysięcy mikroinstalacji o łącznej mocy 106 MW. Największą liczbę przyłączeń spółka odnotowała na terenie województw małopolskiego - 6,2 tys. i śląskiego - 6 tys. Na Dolnym Śląsku było to ponad 2,7 tys., a na Opolszczyźnie 1,4 tys. przyłączonych instalacji.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Piłka nożna to nie jest sport, to religia   Makroekonomia Okiem ANALITYKA #38, Wojciech Bartosik (25.01.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes