Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Tower Investments opublikował prospekt emisyjny. Deweloper rozpoczyna ofertę publiczną akcji

29.11.2017 09:45  Firma
Tower Investments opublikował prospekt emisyjny. Deweloper rozpoczyna ofertę publiczną akcji
Tower Investments, specjalistyczny deweloper powierzchni handlowych, opublikował prospekt emisyjny. Celem spółki jest przeniesienie akcji notowanych na NewConnect i wprowadzenie ich wraz z akcjami nowej emisji do obrotu na rynku regulowanym GPW. Dziś spółka rozpoczyna road show – spotkania z inwestorami potrwają do 6 grudnia. Zapisy na akcje w transzy detalicznej zostaną przeprowadzone w dniach 8-13 grudnia, w transzy inwestorów instytucjonalnych w terminie 8-14 grudnia. Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski BOŚ SA. 
 
Tower Investments opublikował prospekt emisyjny sporządzony w związku z ofertą publiczną do 500.000 nowo emitowanych akcji serii C. Na jego podstawie spółka zamierza również wprowadzić do obrotu na rynku regulowanym 121.329 akcji serii A,  250.250 akcji serii B oraz do 500.000 akcji serii C i do 500.000 praw do akcji serii C. 
Po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych – deweloper podejmie decyzję o ustaleniu ceny emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji w poszczególnych transzach.

Informacje te spółka przekaże do publicznej wiadomości najpóźniej do godz. 8.00 w pierwszym dniu przyjmowania zapisów na akcje. Inwestorzy będą mogli składać zapisy  i dokonywać wpłat na akcje w transzy detalicznej w dniach 8-13 grudnia, zaś w transzy instytucjonalnej w terminie 8-14 grudnia. – Jesteśmy na ważnym etapie rozwoju naszej spółki. Fala ekspansji sieci handlowych, którą obserwujemy na rynku, nie ustaje i jak zapowiadają eksperci – na przestrzeni kilku najbliższych lat – będzie rosła, co jest dla nas doskonałą wiadomością. Dynamika wzrostu i wyniki wypracowane przez Tower Investments w ostatnich kwartałach świadczą o tym, że miejsce spółki jest na głównym rynku GPW. – informuje prezes spółki, Bartosz Kazimierczuk
 
Spółka oczekuje, że wpływy z emisji akcji wyniosą ok. 37,2 mln zł (netto). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nabycie kilku atrakcyjnych nieruchomości, co pozwoli deweloperowi na zwiększenie liczby realizowanych jednocześnie projektów. – Dostosowujemy portfel projektów do oczekiwań rynku – na tej podstawie określiliśmy kilka celów, które szczegółowo opisane są w prospekcie emisyjnym. Najważniejsze z nich to zakup nieruchomości gruntowych i lokali handlowo-usługowych w Warszawie. Wierzymy, że emisja i przejście na główny parkiet otworzą przed  nami nowe możliwości do dalszego dynamicznego rozwoju i wzrostu. – dodaje prezes Tower Investments.
 
Prospekt emisyjny w wersji elektronicznej dostępny jest na stronie internetowej Spółki: http://www.towerinvestmenst.pl oraz na stronie oferującego, którym jest Dom Maklerski BOŚ: http://www.bossa.pl. Tam również zamieszczane będą ewentualne aneksy do prospektu emisyjnego oraz informacja o ostatecznej liczbie i cenie oferowanych akcji. 
 
Przewidywany harmonogram oferty:
 
28 listopada – publikacja Prospektu Emisyjnego
29 listopada – 6 grudnia  2017 r. – Road Show
najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 7 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Przedziału Cenowego /Ceny Maksymalnej
7 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Deklaracji Nabycia (do godz. 15.00)
najpóźniej do godz. 8.00 w dniu 8 grudnia 2017 r. – podanie do publicznej wiadomości Ceny Emisyjnej oraz ostatecznej liczby oferowanych akcji
8 – 13 grudnia 2017 r. – przyjmowanie zapisów w transzy detalicznej
8 – 14 grudnia 2017 r. – przyjmowanie Zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych
15 grudnia 2017 r. – planowany przydział Akcji
 
Grupa Tower Investments 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes