Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Transition Technologies wciąż szybko rośnie – pozytywne wyniki po półroczu

10.08.2018 12:21  Firma
Transition Technologies wciąż szybko rośnie – pozytywne wyniki po półroczu
Grupa podtrzymuje prognozę wzrostu w 2018 roku na poziomie 15-25%. Transition Technologies – lider IT w obszarze energii, gazu i przemysłu rośnie znacznie szybciej niż rynek. Wstępne wyniki po 2 kw. 2018 r. pokazują rekordową sprzedaż wszystkich spółek z Grupy na poziomie 140 mln PLN. Portfel zamówień zwiększył się do 250 mln PLN, co pozwala odważnie prognozować, kontynuować ekspansję zagraniczną oraz… skupić się na R&D. Właśnie dzięki innowacjom Grupa ma dziś pozycję lidera.
 
Krajowy rynek IT rosnący w tempie ok. 2%, Grupa Kapitałowa Transition Technologies zostawia za sobą, rosnąc po 2Q 2018 r. w tempie 15% i podtrzymuje prognozy przekroczenia 300 mln PLN przychodów w br. Grupa kontynuuje realizacje kluczowych projektów w energetyce i przemyśle, a także dynamicznie zwiększa sprzedaż w wymagającym segmencie Managed Services oraz informatycznych usług outsourcingowych. 
 
- Dzięki naukowym, międzynarodowym fundamentom naszej organizacji i wypracowanej pozycji lidera w kilku branżach mamy ułatwione zadanie w ekspansji zagranicznej. Przyjęliśmy strategię dywersyfikacji modeli biznesowych i budowy silnej pozycji na rynkach lokalnych – tak jak światowi giganci IT. Rozszerzamy pozycję na trudnych obecnie rynkach sektora publicznego: transformację krajowej administracji postrzegamy paradoksalnie jako okazję do szybkiego rozwoju – mówi prof. Konrad Świrski, Prezes Zarządu Transition Technologies.
 
Transition Technologies opiera swoją strategię na budowie silnych lokalnych centrów produkcyjnych w Polsce. W pierwszym kwartale 2018 łączna liczba biur krajowych zwiększyła się do 13, pozwalając na łączne zatrudnienie ponad 1500 pracowników. Grupa konsekwentnie rozbudowuje swoją pozycję na rynkach zagranicznych. Po biurach inżynierskich w USA, developerskim w Malezji, sprzedażowych w Niemczech, USA i Wielkiej Brytanii, zainwestowała także w specjalizującą się w  IoT i AR firmę FlexThings SAS z rynku francuskiego. 
 
Grupa TT łączy model specjalistycznego, międzynarodowego outsourcingu IT z własną unikatową na skalę światową ofertą produktową, obejmującą systemy wspomagania handlu energią i gazem, optymalizację, integrację danych, Medical Intelligence oraz data science.  
 
- Niepowtarzalne na rynku portfolio produktów i długoterminowe, gwarantowane kontrakty na usługi dla największych światowych korporacji pozwalają nam na komfortowe skupienie się na kolejnych badaniach i budowaniu unikatowych kompetencji w zespole. W tym roku sięgamy po większy kawałek tortu z rynku Managed Services i po więcej kontraktów w wybranych segmentach rynku – dodaje prof. Świrski
 
Transition Technologies SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes