Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Ursus Bus złożył nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

18.07.2019 08:26  Firma
Ursus Bus złożył nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego Ursus Bus - spółka zależna Ursusa w restrukturyzacji - złożył do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, podał Ursus.

"Zarząd Ursus Bus poinformował zarząd emitenta, że Ursus Bus złożyła nowy wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, aby szybciej (niż w drodze zażalenia) uruchomić korzystny dla wierzycieli, pracowników i samej spółki proces formalnej restrukturyzacji, który zostanie zapoczątkowany postanowieniem o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także: Ursus ma złożyć dokumentację do NCBR ws. pojazdów bezemisyjnych do 3 czerwca

Jak dodatkowo poinformował zarząd Ursus Bus, decyzja o złożeniu ww. wniosku podyktowana była dbałością o kontynuowanie działalności spółki i utrzymanie jej na rynku, a także dążeniem do jak największej ochrony pracowników i wierzycieli.

3 lipca br. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód odmówił otwarcia przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Bus.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
Paweł Szczepanik przedstawia: PROSTE NARZĘDZIA W ANALIZIE TECHNICZNEJ | Analiza techniczna   STARFUNDS PRZEŚWIETLA FUNDUSZE: Baltic Capital TFI SA
 

Notowania Ursus
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes