Jesteś w: Manager » Firma

Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój

25.05.2018 09:39  Firma
Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój
W dniu 1 czerwca 2018 r. Prometeia Capital sp. z ogłosiła kolejny nabór w ramach projektu „Bony na innowacje”. Firmy, które zlecą realizację usług jednostkom naukowym mogą uzyskać do 100 tys. bezzwrotnego dofinansowania. Aplikuj już teraz!
 
Wrocławska firma Prometeia Capital w ramach projektu  „Dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć poprzez udzielanie bonów na innowacje przez Prometeia Capital sp. z o. o.” udziela bezzwrotnych bonów, które mogą zostać przeznaczone na świadczone przez jednostki naukowe usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii. 
 
Z dniem 1 czerwca br. ogłosiliśmy kolejny nabór „Bonów na Innowacje, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy mający siedzibę we Wrocławiu bądź okolicach. Udzielamy do 100 tys. zł bezzwrotnych grantów, dzięki którym możliwe jest akceleracja współpracy środowiska naukowe i biznesowego -  mówi Maciej Olszowy, kierownik projektu w Prometeia Capital sp. z o.o.
 
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest realizacja projektu, który wpisuje się w tzw. obszary dolnośląskich regionalnych specjalizacji ( (np. branża chemiczna i farmaceutyczna, produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów czy technologie informacyjno-komunikacyjne). Bon może być wydatkowany m.in. na opracowanie nowej usługi, udoskonalenie obecnej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
 
Gdzie uzyskać więcej informacji?
 
Firmy, które mają ciekawe pomysły i chciałyby je zrealizować, angażując naukowców z jednostek naukowych mogą zgłosić się do specjalistów z Prometeia Capital, którzy mogą udzielić konsultacji i doradzić m.in. w zakresie wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy  w ramach bonu oraz pomocy w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej. 
 
Część przedsiębiorstw ma obawy dotyczące charakteru i formy współpracy ze środowiskiem naukowym. Dlatego w ramach projektu oferujemy niezbędne doradztwo dla wnioskodawców, w tym także obejmujące pomoc w skojarzeniu przedsiębiorców z potencjalnymi wykonawcami usług, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Wszystkim zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony projektu (bon.prometeia.pl) oraz do kontaktu z naszymi pracownikami - dodaje Maciej Olszowy
 
Środki w ramach projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, za jego realizację odpowiada wrocławska firma doradcza – Prometeia Capital sp. z o.o. 
 
Prometeia Capital sp. z o.o. 

 
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes