Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Wezwania głównym impulsem wzrostu ceny akcji PCM

20.02.2019 14:55  Firma
Wezwania głównym impulsem wzrostu ceny akcji PCM Po kursie akcji Prime Car Management (PCM) wyraźnie widać, że dwa wezwania na walory tej spółki były głównym impulsem pobudzającym trend wzrostowy tych notowań, uważa Sobiesław Kozłowski, dyrektor Departamentu Doradztwa Inwestycyjnego w DM Noble Securities.

"Patrząc na kurs PCM widać, że wezwania były triggerem wzrostów kursu. Widać, że rynek odreagował po mocnych spadkach i fatalnych wynikach finansowych spółki. Cena za akcję na poziomie 18 zł to zdecydowanie więcej niż rejon 6 zł, czyli poziom, z jakiego startował kurs przed wezwaniami. Każdy inwestor powinien sam zdecydować, czy to dla niego zadowalający poziom na wyjście z inwestycji. Na pewno powinien wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym, jak spółka będzie sobie radzić, jeśli nie zostanie przejęta. Wydaje mi się, że w środowisku niskich stóp procentowych oraz mocnej konkurencji trudno oczekiwać znaczącej poprawy wyników" - powiedział Kozłowski w rozmowie z ISBnews.

Zobacz także: Walka o PCM rozbudzi nadzieje polskich inwestorów?

Jak zauważa, notowania małych spółek na GPW zachowują się w ostatnich miesiącach słabo, a wśród inwestorów można zauważyć pewien trend.

"Mam wrażenie, że część inwestorów upatruje szansy na odrobienie strat właśnie w wezwaniach. Powiedziałbym, że niektórzy wręcz polują na wezwania i grają mocno na wzrost kursu, licząc na podwyższenie ceny oferowanej przez wzywającego" - dodał.

Jak dotąd na taki ruch w trakcie zapisów na akcje PCM zdecydowało się tylko Hitachi Capital Polska, które ogłosiło w grudniu wezwanie po 12,09 zł za akcję, a na początku lutego podwyższyło cenę do 18,05 zł.

Jak tłumaczył wówczas prezes Hitachi Capital Polska Eric van Vliet, decyzja o podwyższeniu ceny miała "usatysfakcjonować zarówno inwestorów indywidualnych, jak i inwestorów instytucjonalnych". Według Hitachi, to atrakcyjna propozycja, która odzwierciedla wartość godziwą spółki i jest dobrą okazją dla akcjonariuszy do wyjścia z inwestycji. Istotne jest również to, że Hitachi to silny finansowo inwestorem strategicznym, który daje spółce szansę na lepszą przyszłość, podkreślał prezes.

Zobacz także: Potencjalne przejęcie PCM traktujemy jako strategiczną inwestycję

Hitachi Capital Polska docelowo zamierza wycofać spółkę z obrotu na GPW.

O wykup większości akcji PCM stara się PKO Leasing i Hitachi Capital Polska. W przypadku pierwszego zapisy kończą się 25 lutego, a drugi kończy wezwanie już w najbliższy piątek, 22 lutego. Jak dotąd, oba podmioty wydłużyły termin zapisów, ale tylko Hitachi Capital Polska zdecydowało się na podwyższenie ceny.

Tomasz Oljasz

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Jak budować portfel inwestycyjny na lata? Przegląd różnych klas aktywów   Bloober Team SA, Piotr Babieno - Prezes Zarządu, #315 ZE SPÓŁEK
 

Notowania GPW
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes