Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Właściciele GetBack chcą pozyskać pieniądze

17.04.2018 12:23  Firma
Właściciele GetBack chcą pozyskać pieniądze Firma GetBack SA wyemituje 50 milionów akcji. Taką decyzję podjęło Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy windykacyjnej spółki. Emisja może pozwolić spółce na pozyskanie potrzebnego kapitału. Komisja Nadzoru Finansowego zażądała od GPW zawieszenia obrotu akcjami i obligacjami spółki.

Wczoraj spółka GetBack informowała o zaangażowaniu kapitałowym PKO BP oraz Polskiego Funduszu Rozwoju. Obie instytucje zdementowały te informacje. W ocenie KNF sposób informowania przez GetBack o rzekomo prowadzonych negocjacjach dotyczących pozyskania finansowania może przyczyniać się do szkodliwej dla rynku dezinformacji, a także może wprowadzać w błąd uczestników rynku co do rzeczywistej sytuacji Spółki. Jednocześnie KNF próbuje wyjaśnić sytuację w firmie i umożliwić jak najszybsze wznowienie notowań.

GetBack ma problemy z wykupem swoich obligacji od inwestorów. Firma nie przedstawiła też do tej pory sprawozdania finansowego za ostatni kwartał tego roku. Spółka debiutowała na giełdzie w sierpniu ubiegłego roku. Od tego momentu cena jej akcji spadła o około 80 procent.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes