Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Wynajem długoterminowy sposobem na firmowe auta

21.11.2019 17:08  Firma
Wynajem długoterminowy sposobem na firmowe auta

Wynajem długoterminowy aut – co to takiego?

 

Wypożyczenie samochodu na określony przez obie strony czas to doskonała opcja dla każdego, kto nie chce lub nie może sobie pozwolić na kupno własnego pojazdu. W zasadzie jest to po prostu bardzo korzystna opcja, polegająca na tym, że wynajmujący płaci abonament za możliwość korzystania z samochodu. W cenę abonamentu wlicza się szereg różnych zmiennych, takich jak przeglądy, ubezpieczenie, assistance, naprawy i wymiana części eksploatacyjnych. W razie potrzeby, klient może otrzymać auto zastępcze.

Zasady wynajmu długoterminowego samochodu są ustalone i zawarte w umowie, która określa również szacowany przebieg, jakiego w czasie wypożyczenia samochodu dokona wynajmujący. Klient jedynie samodzielnie opłaca paliwo i nie musi przejmować się niespodziewanymi kosztami związanymi z pojazdem. Samochód nie jest własnością wynajmującego, dopóki ten nie zdecyduje się go wykupić.

Wady i zalety wypożyczenia samochodu

 

Wynajem długoterminowy aut to niezwykle opłacalna finansowo opcja, która posiada szereg zalet; uczciwie będzie jednak wspomnieć również o wadach.

Zalety:

 • Brak opłat wstępnych.
  Koszty pojawiają się dopiero przy opłacie pierwszej raty.
 • Stałe koszty samochodów służbowych.
  Kwota raty jest niezmienna przez całą długość trwania umowy. Poza tym, wypożyczający nie musi przejmować się żadnymi innymi opłatami, ponieważ o wszystko dba wypożyczalnia.
 • Korzyści podatkowe.
  Rata wynajmu może zostać wliczona w koszty, dzięki czemu firma może dokonać odpisu podatku.
 • Użytkowanie w dowolnym okresie i możliwość wymiany na nowy samochód.
  Długość trwania umowy wynajmu długoterminowego samochodu wynosi zwykle 2-5 lat. Po upływie tego czasu samochód należy zwrócić i można wypożyczyć inny. Istnieje również możliwość wykupu użytkowanego dotychczas samochodu, jednak zdecydowanie bardziej opłacalny jest kolejny wynajem.
 • Szeroka oferta.
  Wynajem długoterminowy jest dziś bardzo popularny, w związku z czym oferta w wypożyczalniach samochodów jest niezwykle różnorodna.
 • Brak konieczności samodzielnego serwisowania, zakupu ubezpieczenia etc.
  Wynajmujący nie musi martwić się żadnymi kosztami poza abonamentem. Wszystkim zajmuje się firma, w której dokonujemy wynajmu.

Wady:

 • Brak zniżek OC i AC.
  Ze względu na to, iż samochód nie jest rejestrowany na wynajmującego, nie będzie on otrzymywał zniżek za bezszkodową jazdę; niewykluczone, że utraci też dotychczasowe zniżki, choć jest to zależne od ubezpieczyciela.
 • Dopłata w przypadku przekroczenia ustalonej liczby kilometrów.
  Podpisując umowę, należy w niej zawrzeć maksymalny roczny przebieg samochodu; dobrym rozwiązaniem jest lekkie zawyżenie tej granicy, by uniknąć dopłaty za przekroczone kilometry.
 • Możliwość serwisowania samochodu wyłącznie w autoryzowanym serwisie.
  Generalnie, z punktu widzenia dbałości o samochód, fakt, iż może być on naprawiany tylko w autoryzowanym serwisie, jest informacją pozytywną. W przypadku wykupu auta na koniec umowy będziemy musieli zapłacić jednak wyższą kwotę.

Dlaczego warto skorzystać z wynajmu długoterminowego aut?

 

Biorąc pod uwagę powyższe, wynajem długoterminowy to po prostu niezwykle opłacalna opcja, zwłaszcza w kontekście przedsiębiorców, u których zachodzi konieczność stworzenia zalążka własnej floty. Jednakże aby upewnić się, że taka opcja jest dla nas dobra i korzystna, należy dokładnie przeanalizować koszty, zanim zdecydujemy się parafować umowę.

Chcąc skorzystać z wypożyczalni samochodu, warto wybrać tę najlepszą. Jednak z najbardziej korzystnych ofert wynajmu samochodu w Warszawie posiada firma TMFlota. Przedsiębiorstwo to istnieje w branży od 2003 roku, co stawia je w czołówce najbardziej doświadczonych wypożyczalni w regionie. Pełna oferta firmy TMFlota, oferującej wynajem samochodu w Warszawie, jest dostępna tutaj: https://tmflota.pl/.


Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Czy branża targowa ma się dobrze | TWÓJ BIZNES #3   MEANDRY BIZNESU: Tomasz Czechowicz
 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes