Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Wyższe przychody i zyski Grupy URSUS

15.11.2017 08:50  Firma
Wyższe przychody i zyski Grupy URSUS
URSUS S.A. wypracowała 6,4 mln zł zysku netto po 9 miesiącach 2017 roku. Przychody spółki zwiększyły się do poziomu 220,1 mln zł, czyli o 7,5%. Grupa URSUS osiągnęła 231,4 mln zł przychodów, a jej wynik netto wyniósł 3,3 mln zł. URSUS Bus wygrywa kolejne przetargi na dostawę elektrycznych autobusów, które będą realizowane w 2018 r. Również w przyszłym roku ukończona zostanie konsolidacja procesów produkcyjnych.
 
Grupa URSUS konsekwentnie realizuje założenia, których celem jest osiągnięcie pozycji kluczowego producenta i dystrybutora ciągników i maszyn rolniczych na terenie Polski oraz na wybranych rynkach zagranicznych. Jednocześnie Grupa z sukcesem rozwija segment transportu miejskiego, oferując autobusy i trolejbusy, w tym autobusy elektryczne. Po trzech kwartałach 2017 r. uzyskała 231,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 13,5% więcej niż przed rokiem. Na poziomie jednostki dominującej wypracowano 220,1 mln zł przychodów (wzrost o 7,5% r/r).

Znacznie wyższą dynamikę wzrostu URSUS odnotował na rynkach zagranicznych – z tytułu sprzedaży eksportowej poza kontraktami spółka miała 53-proc. przyrost do poziomu 48,7 mln zł względem 31,9 mln zł przed rokiem. - Konsekwentnie umacniamy naszą pozycję na rynkach europejskich, ale jednocześnie dokładamy starań, by jak najlepiej wykorzystać potencjał bardzo perspektywicznych rynków afrykańskich.

W III kw. kontynuowaliśmy realizację kontraktu dla partnerów z Tanzanii. Z umowy o wartości 55 mln USD zrealizowano do końca III kwartału br.77 mln zł, co oznacza, że kwota blisko 124 mln zł będzie widoczna w wynikach kolejnych kwartałów. Przewidujemy zakończyć realizację kontraktu w przyszłym roku - skomentował Karol Zarajczyk, prezes zarządu URSUS S.A.
 
URSUS S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes