Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Wzrost wartości bilansowej aktywów Grupy Energa

18.01.2018 08:26  Firma
Wzrost wartości bilansowej aktywów Grupy Energa
W Grupie Energa podjęta została decyzja o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość aktywów na łączną kwotę 138 mln zł. Przeprowadzone testy na utratę wartości wykazały wzrost wartości bilansowej farm wiatrowych i Elektrowni Ostrołęka B. Prezentowane wartości mają charakter szacunkowy oraz pozostają bez wpływu na wynik EBITDA Spółki.
 
W związku z wystąpieniem zmian w otoczeniu legislacyjnym, w szczególności podpisaniem przez Prezydenta RP Ustawy o rynku mocy, oraz aktualizacją ścieżek cenowych, podjęta została decyzja o przeprowadzeniu testów na utratę wartości niektórych aktywów Grupy Energa na IV kwartał 2017 roku.
 
W wyniku przeprowadzonych testów w dniu 17 stycznia 2018 roku podjęta została decyzja o odwróceniu odpisów aktualizujących wartość aktywów w Segmencie Wytwarzania na łączną kwotę 138,0 mln zł, z czego 87,0 mln zł przypada na aktywa wiatrowe, a 51,0 mln zł na Elektrownię Ostrołęka B. 
 
Łączny szacowany wpływ odwrócenia odpisów na skonsolidowany wynik netto Grupy za 2017 rok wynosi 114,9 mln zł. Operacja ma charakter niegotówkowy. Poprawi wynik operacyjny Grupy bez wpływu na wynik EBITDA.
 
Po dokonanych odpisach wartość księgowa farm wiatrowych w skonsolidowanym bilansie Grupy wynosi 597,3 mln zł, w tym 8,1 mln zł dotyczy projektowanych elektrowni wiatrowych, natomiast wartość księgowa Elektrowni Ostrołęka B wynosi 635,8 mln zł.
 
Powyższe wartości mają charakter szacunkowy, będą podlegały badaniu przez audytora. Ostateczny wynik testów i wielkość odwrócenia odpisu zostaną przedstawione w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Energa za 2017 rok.
 
Grupa Energa

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes