Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Zarządzanie firmą XXI wieku a wzrost przychodów

06.06.2017 11:40  Firma
Zarządzanie firmą XXI wieku a wzrost przychodów Zarządzanie procesami w firmie wymaga nie tylko zręczności i szybkości reakcji na zmiany, ale też stałego dostępu do aktualnych danych związanych z kondycją przedsiębiorstwa i najbliższym otoczeniem rynkowym.

Oprócz tego nowoczesne systemy zarządzania pilnują terminów, pomagają budować widok 360 stopni na klienta i wspierają prace projektowe. Zarządzanie firmą może być niezwykle proste, a odpowiednio wdrożone – generować wzrost przychodów nawet o ponad 1/4.

Nowoczesne przedsiębiorstwo powinno być takie, jak rynek: elastyczne, dynamiczne w działaniu i wyposażone w maksymalnie dużo informacji. W dobie ciągłej zmienności warunków zewnętrznych, firma musi stale się do nich dostosowywać, a co za tym idzie – potrzebuje narzędzi, które wspierają płynny model zarządzania i odpowiadają na wszechstronne potrzeby w tym zakresie.

„Informatyczne systemy zarządzania oferują możliwość kompleksowego sterowania procesami w firmie, jednocześnie zapewniając dostęp do zaawansowanych paneli analitycznych, integrację z bazowymi narzędziami pracy i duże usprawnienia dzięki automatyzacji podstawowych czynności” – przekonuje Paweł Krajewski, prezes Intersys Group sp. z o.o.

Systemy zarządzania, takie jak Microsoft Dynamics 365, zapewniają pełną kontrolę i wsparcie we wszystkich procesach firmowych. Automatyzacja przepływu dokumentów i akceptacji oszczędza czas, podobnie jak gromadzenie wszystkich danych firmowych w obrębie jednego systemu CRM. Nikogo nie trzeba przekonywać do widoku 360 stopni na klienta, który pozwala dostosować styl i temat komunikacji do bieżących, indywidualnych potrzeb odbiorcy oraz zapewnić spójność wszystkich kontaktów z nim, gwarantując ciągłość wizerunkową. Obraz firmy z kolei nieodłącznie wiąże się z kampaniami marketingowymi, które w systemie możemy planować, akceptować i modyfikować.

Pełen wgląd w dane dotyczące firmy i szybko zmieniającego się otoczenia rynkowego jest kluczowy dla podejmowania adekwatnych decyzji, tym bardziej, jeśli te dane można od razu aktywnie wykorzystać, umawiając spotkania, udoskonalając projekty i komunikując się z członkami zespołów dzięki integracji z tak podstawowymi i powszechnymi narzędziami pracy, jak klient poczty Outlook czy platformy wymiany wiedzy, np. SharePoint.

„Co najważniejsze, udoskonalenie codziennej pracy poza komfortem może przełożyć się bezpośrednio na wzrost przychodów, nawet o ponad 1/4, jak pokazał przykład jednego z naszych klientów” – opowiada Paweł Krajewski. Jeden z wiodących polskich dystrybutorów sprzętu specjalistycznego wdrożył zintegrowany system kierowania firmą, wzbogacony o kilka rozwiązań komplementarnych, m.in. moduł analityczny Power BI i narzędzie do zarządzania przetargami Tendersys.

„Zwrot z inwestycji został osiągnięty w zaledwie 3 miesiące od zaimplementowania rozwiązania, a z naszym autorskim Tendersysem firma zaczęła zwyciężać o 15% więcej postępowań przetargowych. Kluczowym wskaźnikiem sukcesu tego systemu zarządzania jest jednak wygenerowany wzrost przychodów aż o 27%.” – podsumowuje Krajewski.

Odpowiednio dostosowany i wdrożony system IT nie tylko ułatwia codzienne zarządzanie firmą i szybkie reagowanie w przypadku nagłych zmian. Co istotniejsze, może pomóc w zwiększaniu podstawowego biznesu firmy i pozyskiwaniu nowych zleceń, znacząco podnosząc poziom przychodów. To prawdziwe zarządzanie na miarę XXI wieku.


Intersys Group


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, już teraz możesz zapisać się do naszego newslettera:

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes