Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU
Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Zobacz, co tracą matematyczni ignoranci - nauka matematyki popłaca

28.03.2018 13:59  Firma
Zobacz, co tracą matematyczni ignoranci - nauka matematyki popłaca
Nie bez przyczyny matematyka określana jest zaszczytnym tytułem królowej nauk. Jest to również jedna z najstarszych dziedzin nauki. Matematyka to nie tylko wiadomości na temat figur geometrycznych i rozwiązywania równań kwadratowych. Królowa nauk uczy logicznego myślenia. Jak to wygląda we współczesnym świecie i czy znajomość matematycznych zasad rzeczywiście się opłaca? 

Logiczne myślenie to niezbędna umiejętność pomagająca w tym, aby zgłębiać inne dziedziny wiedzy. Czy nie znając matematycznych reguł, można prawidłowo funkcjonować we współczesnym świecie? Z całą pewnością się da, ale takie funkcjonowanie będzie spotykało się z utrudnieniami praktycznie każdego dnia. Matematyczne zasady bardzo prosto można przełożyć na ułatwienia w życiu codziennym. 
 
Matematyczna ignorancja nie bierze się znikąd. Dość często jej podłożem są zaniedbania już w okresie wczesnoszkolnym. Każdy z działów matematyki pociąga za sobą następne, a niezrozumienie jednego powoduje trudności w nauce. Nauczyć się matematyki może każdy i nie ma w tym momencie żadnych wyjątków. Kompetentny matematyk to nie taki, który potrafi sprawnie liczyć, ale taki, który potrafi logicznie myśleć i wyciągać wnioski. Do matematyki bardzo łatwo jest się zniechęcić. Braki w wiedzy, rodzą następne, trudno jest zrozumieć kolejne partie materiału. Trudności ze zrozumieniem matematyki stają się coraz większe. 
 
Pomoc w nauce matematyki 

W przypadku pojawienia się pierwszych trudności ze zrozumieniem matematyki, warto reagować od razu. Pomoc można uzyskać na platformie preply.com, jest to miejsce skupiające wielu nauczycieli tego przedmiotu oferujących korepetycje z matematyki. Nauka może odbywać się drogą online za pomocą komunikatora Skype. Z tego typu pomocy mogą korzystać osoby w różnym przedziale wiekowym. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby uczyć się matematyki. 

Co tracą matematyczni ignoranci?
  • Matematyczni ignoranci przeważnie nie zdają sobie sprawy, jak wiele ich omija. 
  • Matematyka uczy myślenia logicznego, a także, przydaje się w każdej życiowej dziedzinie
  • Matematyka uczy systematyczności, która jest dobrą cechą, dzięki której można wiele osiągnąć. 
  • Matematyka przydaje się w sytuacji, kiedy ubiegasz się o pracę. Już podczas rozmowy kwalifikacyjnej niejednokrotnie bardzo szybko trzeba przeliczyć stawki netto, brutto, procenty, wielkość procentów. Umiejętność szybkiego przeliczenia przyda się także w sytuacji, kiedy starasz się o podwyżkę i próbujesz wynegocjować lepsze warunki płacy. Nieznajomość podstawowych zasad matematycznych może być dużym utrudnieniem i powodować realne straty. 
  • Prowadzenie budżetu domowego także wiąże się z matematyką. Niekiedy trzeba podjąć szybkie decyzje finansowe, bez dostatecznej wiedzy z matematyki, decyzje te mogą okazać się niekorzystne dla domowego budżetu. 
  • Wszelkie zagadnienia związane z budowanie i remontowanie są również ściśle powiązane z matematyką. Nieznajomość matematyki to poważne utrudnienie i czynnik spowalniający wykonywanie prac budowlanych. 
  • Nieznajomość matematyki jest dużym utrudnieniem w prowadzeniu własnego biznesu. 
Matematyczni ignoranci tracą czas, pieniądze, szansę na atrakcyjniejsze zatrudnienie, ciekawe projekty biznesowe. Matematyka uczy logicznego myślenia, a takie myślenie przydaje się w niemal każdej dziedzinie życia. 

Matematyka to nie tylko liczby 

Być może matematyczni ignoranci nie wiedzą, że matematyka to nie tylko liczby. Nauka przedmiotów ścisłych w tym matematyki ma wpływ na pewnego rodzaju kulturę myślenia. Jest to przedmiot, w którym wszystko jest jasne i klarowne i nie ma miejsca na niejasności. Matematyka uczy dedukcji i wyciągania wniosków. 
 
Praca dla matematyka

Dobry matematyk zdobędzie pracę we wszystkich miejscach, gdzie przetwarzane i analizowane są dane, ale nie tylko.  Przed osobą, która ma wykształcenie matematyczne otworem stoi wiele drzwi. Jeszcze jakiś czas temu ze słowem matematyk związane było tylko skojarzenia przedstawiające obraz nauczyciela w szkole, przeważnie starszego, przygarbionego, siedzącego z nosem w liczbach. W obecnych czasach zawód matematyka jest bardziej kojarzony z elegancko ubranym biznesmenem ze skórzaną teczką w ręku.

Często osoba po studiach matematycznych pracuje w dużych firmach ubezpieczeniowych, bankach, międzynarodowych korporacjach lub prowadzi własny biznes. Jednym z ciekawszych i wysoko wynagradzanym zawodem dla matematyka jest zawód aktuariusza. Matematyk może także pracować z powodzeniem w takich zawodach jak analityk rynku, statystyk, biomatematyk lub inżynier oprogramowania.

Zawody te wiążą się z wysokim wynagrodzeniem. Praca dla osób z wykształceniem matematycznym jest nie tylko na rynku krajowym, ale również w zagranicznych korporacjach. Pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z takim wykształceniem nie tylko z powodu wiedzy, ale również z powodu dodatkowych umiejętności takich jak szybkie reagowanie w różnych, często niespodziewanych sytuacjach czy łatwość rozwiązywania problemów.

Studia matematyczne uczą nie tylko liczenia, ale również myślenia, a te umiejętności polscy pracodawcy potrafią odpowiednio docenić. Wśród wymienianych przyszłościowych zawodów, zawód matematyka zawsze jest wymieniany na samym początku listy. 
 
Królowa nauk otacza nas na każdym kroku, pozwala zrozumieć świat, a jej znajomość jest opłacalna. 
 
 
 
 
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes