Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma

Zysk netto Euro-Tax.pl wzrósł w IV kwartale o blisko 60%

14.02.2018 15:01  Firma
Zysk netto Euro-Tax.pl wzrósł w IV kwartale o blisko 60%
Grupa Euro-Tax.pl, notowany na NewConnect lider polskiego rynku zwrotu podatku za pracę za granicą, wypracowała w IV kwartale 2017 r. zysk netto na poziomie 1,2 mln zł. To wzrost o 57% w ujęciu rocznym. Spółka nadal chce się rozwijać, m.in. poprzez rozpoczęcie działalności na trzecim europejskim rynku.

Pomimo nieco niższych przychodów w IV kwartale 2017 r. (4,30 mln zł wobec 4,44 mln zł rok wcześniej), dzięki optymalizacji kosztowej Grupie udało się zwiększyć zysk netto o 435 tys. zł. Wpływ na poprawę wyników miał także dynamiczny wzrost liczby obsługiwanych klientów na rynku rumuńskim, w którym Euro-Tax.pl systematycznie zwiększa swój udział. 
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników IV kwartału. Oczekujemy, że w tym roku będziemy w stanie poprawić wyniki Grupy. Cieszą nas coraz wyższe liczby obsługiwanych klientów w Rumunii – spodziewamy się, że w tym roku urośniemy na tym rynku o wysokie kilkadziesiąt procent. W Polsce, gdzie jesteśmy silną marką i zdecydowanym liderem rynku, także będziemy umacniać swoją pozycję. W kolejnych kwartałach planujemy rozpocząć działalność na kolejnym europejskim rynku – komentuje Adam Powiertowski, Prezes Zarządu Euro-Tax.pl.
 
Ubiegły rok był dla Grupy rekordowy pod względem liczby podpisanych umów na zwrot podatku i pozyskanie zasiłków. W 2017 roku Euro-Tax.pl podpisał ze swoimi klientami łącznie ponad 37,3 tys. umów. To o ponad 11% lepszy wynik niż rok wcześniej.
 
Grupa Euro-Tax.pl jest notowana na NewConnect od 2010 roku. W ciągu ostatnich 11 lat dla ponad 200 tys. klientów odzyskała ponad 500 mln zł podatków.

Grupa Kapitałowa Euro-Tax.pl S.A.

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes