Jesteś w: Strona główna » Waluty


Dlaczego warto korzystać z kantorów online

07.12.2017 11:04  Waluty
 Dlaczego warto korzystać z kantorów online
Oszczędność, wygoda, bezpieczeństwo – to najważniejsze zalety kantorów internetowych. Dzięki temu są one coraz bardziej popularne.

Waluty w kantorach online wymieniają m.in. turyści, kredytobiorcy, emigranci, ekspaci, osoby posiadające własne działalności gospodarcze oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Jednym słowem wszyscy, którym zależy nie tylko na dobrym kursie i minimalizacji dodatkowych opłat, ale także na bezpieczeństwie i szybkości transakcji. Chęć znalezienia najlepszej oferty wymiany nie wynika jedynie z oszczędności, ale z rosnącej świadomości Polaków. 
 
Co zyskujemy w kantorach online
 
Najczęściej przed wymianą waluty sprawdzamy w sieci podstawowe rzeczy: kurs międzybankowy i lokalizację najbliższego kantoru stacjonarnego. Wymiana walut w kantorach online błędnie kojarzy się z ryzykiem i dłuższym czasem oczekiwania na przewalutowane środki. Rejestracja w kantorach odbywa się szybko, większość takich isntytucji posiada dokładny system weryfikacyjny zapewniający maksymalna ochronę danych oraz pieniędzy.

Transakcje kupna i sprzedaży obcych walut w sieci są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają kredyty w innej walucie niż złotówka. W kantorze online mogą oni kupić np. franki w dużo bardziej korzystnej cenie i dzięki temu oszczędności w skali rocznej mogą być już istotnym wzmocnieniem domowego budżetu. Podobna sytuacja występuje w przypadku przedsiębiorstw, które posiadają kontrahentów za granicą i nie chcą ponosić dodatkowych kosztów przewalutowania. Takich przykładów można wyliczać więcej, nie mniej jednak dzięki kantorom internetowym zyskujemy czas i dobrą ofertę wymiany. 
 
Internetowa konkurencja
 
Obecnie w Polsce istnieje ponad pięćdziesiąt kantorów internetowych. Każdy z nich posiada różne oferty skierowane do różnych grup. Aby utrzymać pozycję lidera na rynku kantory internetowe konkurują między sobą nie tylko kursami walut, ale także spreadami i promocjami na dany okres wymiany waluty. Niektóre z nich dodatkowo oferują użytkownikowi możliwość wykonania przelewów międzynarodowych czy ustawienia alertów walutowych. Usługi kantorów online są dużo bardziej kompleksowe niż kantorów stacjonarnych i sprawiają, że co roku przybywa średnio o 20% więcej użytkowników kantorów internetowych. 
 
Przed wymianą warto porównać
 
Świadomość w kontekście wymiany walut jest obecnie dosyć wysoka. Konkurencyjność i różnorodność ofert kantorów online sprawiła, że konsumenci sprawdzają strony internetowe kantorów przed wymianą. W związku z tą sytuacją, na rynku pojawiają się porównywarki, które rzetelnie wskazują najlepsze oferty w danym momencie. Warto zwrócić uwagę na opinie kantorów w których chcemy dokonać wymiany waluty i na to czy posiadają licencję płatniczą żeby nie paść ofiarą oszustwa. Skorzystanie z porównywarek kantorów jest dobrym pomysłem, ponieważ zazwyczaj nie polecają one kantorów, które mają złą opinię i sprawiają wrażenie nierzetelnych. Co więcej, oszczędzą nasz cenny czas

Xchanger 

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Warto obniżyć koszty przewalutowań, a to właśnie w e-kantorach jest najbardziej możliwe, Gieldawalut.com pobiera prowizję niższą niż 0,2% dzięki cashback , sądzę że to naprawdę nieporównywalnie mało w stosunku do marży w tradycyjnych kantorach.

  ~falcon   (w środę o 21:19)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Zacząłem dosyć niedawno kupować walutę przez Internet, częstotliwość przewalutowań w tym roku zmusiła mnie do szukania lepszych rozwiązań i dobrze się stało. Konto w Pluskantor.pl daje mi więcej możliwości niż współpraca z tradycyjnym kantorem, nie ma pośpiechu, chaosu, są dostępne przelewy za granicę od ręki.

  ~Emilian   (10 lutego o 23:49)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty