Jesteś w: Strona główna » Waluty


Jak skutecznie inwestować w Bitcoiny?

15.04.2019 11:08  Waluty
Jak skutecznie inwestować w Bitcoiny? Inwestowanie w kryptowaluty bezsprzecznie niesie ze sobą wiele zalet. Handel pozwala na działania w systemie 24/7, przez co możemy monitorować rynek w najdogodniejszym dla nas momencie. W ostatnich miesiącach wartość kryptowalut poszła w górę, co znacznie wzbogaciło wielu inwestorów Bitcoina. Kwestia opłacalności inwestowania w kryptowaluty wciąż pozostaje jednak sporna

Jak zarabiać na Bitcoinach?

Najpopularniejszy sposób na zarabianie na Bitcoinach to kupowanie ich, gdy wartość jest niższa lub gdy oczekujemy jej wzrostu. Następnie należy je sprzedać, kiedy cena jest dla nas korzystna. Przeświadczenie, że taka inwestycja musi przebiec szybko jest błędne. Zdobyte Bitcoiny możemy sprzedać dopiero za kilka lub kilkanaście lat. Każdy inwestor powinien spróbować zarówno transakcji krótko-, jak i długoterminowych. To pomoże właścicielowi kryptowaluty obrać najlepszą dla niego strategię.

Drugim sposobem zarabiania jest tzw. kopanie Bitcoinów. Jest to możliwe dzięki specjalistycznym narzędziom, na które mogą pozwolić sobie jedynie nieliczni. Bez problemu znajdziemy jednak platformy, które umożliwiają inwestowanie w zbiorowe operacje tego typu.

Osoby gotowe na podjęcie ryzyka, czasem decydują się na bitcoinowe kasyna. Jest to dość niepewna metoda, ale może okazać się skuteczna dla inwestorów posiadających wysokie umiejętności.

Istnieją również inne sposoby zarabiania z wykorzystaniem Bitcoinów, takie jak kryptoboty. Zanim rozpoczniemy inwestowanie w kryptowaluty powinniśmy wykonać szczegółową analizę, która strategia przyniesie nam największy zysk. Najważniejsze to nie działanie pod wpływem impulsu i zachowanie ostrożności. Kryptowaluty z pewnością nie są dla osób małoodpornych na stres oraz nieprzewidywalność zdarzeń.


W jaki sposób zwiększyć skuteczność inwestycji?

Inwestowanie w Bitcoin powinno być mądre, oparte o wiedzę oraz doświadczenie. Wielu inwestorów poleca stosowanie złotej zasady inwestowania maksymalnie 10% posiadanych oszczędności. Warto również zwrócić uwagę na zależności, które występują na rynku kryptowalut. Przez ostatnie kilka lat Bitcoin odnotowywał przyrosty w trzecim i czwartym kwartale, a w dwóch pierwszych pojawiał się spadek. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady skutecznego inwestowania:

 1. Aby uzyskiwać większe zyski na rynku kryptowalut przyda nam się umiejętność analizowania danych rzeczywistych oraz historycznych.
   
 2. Warto umieć utrzymać emocje na wodzy, co pomoże podejmować jedynie przemyślane decyzje.
   
 3. Zanim podejmiemy decyzję odnośnie poważnych inwestycji, powinniśmy dobrze zapoznać się z wiedzą na temat Bitcoina i jego specyfiki.
   
 4. Rozsądnym posunięciem jest powstrzymanie się od inwestowania pieniędzy, na których utratę nas nie stać.
   
 5. Częstym zjawiskiem na rynku jest przewartościowanie lub niedowartościowanie Bitcoina. Dobrze mieć świadomość tego, że w handlu kryptowalutami uczestniczy duża grupa amatorów, którzy często działają pod wpływem emocji.
   
 6. Rozsądny inwestor nie podejmuje się transakcji, które przekraczają poziom jego wiedzy i doświadczenia. Opcje binarne, czy kontrakty CFD są przewidziane dla osób świadomych ryzyka i posiadających szerokie doświadczenie na rynku kryptowalut.
   
 7. Jedną z podstawowych spraw jest dbanie o bezpieczeństwo kryptowalut. Najlepiej przechowywać je na portfelu fizycznym. Opcje online zwiększają ryzyko pojawienia się cyberprzestępców.
   
 8. Skuteczny inwestor powinien na bieżąco śledzić zmiany prawne, osiągnięcia technologiczne oraz wydarzenia gospodarcze i polityczne. Wszystko to oddziałuje na aktualną wartość Bitcoina.

O czym pamiętać na początku przygody z Bitcoinem?

Zanim podejmiemy decyzję o inwestowaniu w Bitcoiny warto przeanalizować zachowania na rynku. Rosnący popyt i zainteresowanie kryptowalutą to szansa, że jej wartość będzie piąć się w górę. Aby rozpocząć skuteczne inwestowanie w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć nad miejscem przechowywania Bitcoinów. Sprawdźmy, czy dany wallet będzie mógł przechowywać preferowane przez nas waluty.


Inwestowanie za pośrednictwem platform

Część inwestorów pomnaża środki poprzez korzystanie z różnego typu platform. Dostawcy oprogramowania najczęściej oferują dźwignię. Dzięki niej istnieje możliwość zwielokrotnienia swoich zysków. Jest to popularne narzędzie inwestycyjne, które najlepiej przyda się doświadczonym inwestorom. Amatorzy i nowi użytkownicy mają niestety duże szanse na szybką utratę środków.

Platformy pozwalają na wymianę kryptowalut na różne aktywa cyfrowe i tradycyjne waluty. Recenzja skutecznego kryptobota znajduje się pod tym adresem. Każda z nich działa na innych zasadach. Niektóre z nich pobierają opłaty za dostęp do platformy, inne wyłącznie za oferowane usługi. Część oprogramowań działa wyłącznie w trybie online, opierając się na handlu pieniędzmi i walutami przesyłanymi elektronicznie. Pozostałe platformy to biznesy, które istnieją fizycznie. Wybór odpowiedniej opcji nie jest prosty, ze względu na ogromny wybór tego typu rozwiązań. Oferta każdej platformy jest nieco inna i każdy inwestor powinien szczegółowo to przeanalizować.


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


waluty