Jesteś w: Strona główna » Waluty


Krypotowaluty – nowa era w inwestycjach

07.12.2017 11:00  Waluty
Krypotowaluty – nowa era w inwestycjach
Pojawiły się niedawno i zaczynają zdobywać świat. Najpopularniejsza z nich - Bitcoin - ma już wartość blisko 700 mld zł - czyli trzydzieści razy więcej niż np. KGHM. Najbardziej znana z kryptowalut – Bitcoin została po raz pierwszy wyceniona pod koniec 2009 r. Za jednego dolara płacono wówczas 1309 BTC. Obecnie kurs wynosi ok 10 tys USD za jednego BTC. To zdumiewający i niespotykany wzrost.
 
Co należy wiedzieć o kryptowalutach?
 
Przede wszystkim jest to pieniądz, prawie taki sam jak inne, ale wirtualny. Zabezpieczony specjalnym systemem informatycznym zwanym blockchain, który powszechnie uważany jest za nie do złamania.
 
Oprócz tego, że kryptowaluty można traktować jako inwestycję, to niektóre z nich są także środkiem płatniczym, akceptowanym w coraz większej ilości krajów i punktach takich jak hotele, restauracje, bary. Korzystają z nich nawet operatorzy telefonii komórkowej.

W Polsce tych punktów jest kilkadziesiąt. Kryptowaluty popularne są głównie w internecie, gdzie można płacić nimi za tysiące usług. Istotne jest to, że w przypadku kryptowalut można płacić ich niewielkimi częściami. Na przykład najmniejszą częścią Bitcoin (BTC) jest 1 Satoshi, która równa się 0.00000001 BTC.
 
Oprócz najpopularniejszej kryptowaluty jaką jest Bitcoin, wirtualnych walut jest kilkanaście. Są to m.in. Bitcasch, Ethereum, Dash, Dogecoin, NEM czy Litcoin. W Polsce istnieje już kilkunastu usługodawców, którzy umożliwiają zakup kryptowalut. Warto to zrobić online, ponieważ jest to najtańszy sposób nabycia. Zakupu kryptowalut można także dokonać w punktach stacjonarnych, jednak pobierają one dużo wyższą prowizję.
 
Jak można kupić kryptowaluty?
 
Obecnie to bardzo proste. Posłużmy się przykładem Bitcoin (BTC). W Polsce popularnym miejscem handlu BTC jest giełda bitbay3.0 (bitbaynet.pl), która swój oddział ma w Katowicach i oferuje telefoniczną obsługę klienta przez dedykowanych konsultantów.  Takie wsparcie dla osoby, która stawia pierwsze kroki w świecie kryptowalut jest na pewno bardzo istotne. Dokonanie zakupu na giełdzie nie jest czynnością bardzo trudną. Zakładamy konto, po czym następuje proces weryfikacji. Następnie zasilamy je środkami i kupujemy - na przykład kryptowalutę Bitcoin. Waluta powinna następnie trafić do wirtualnego portfela, z którego możemy dowolnie korzystać.
 
Ryzyko 
 
Kryptowaluty w ostatnim czasie stały się bardzo popularnym tematem. Są one jeszcze dosyć młodym projektem technologicznym, co sprawa, że na ich drodze stoi wiele ryzyk. Zarówno politycznych jak również tych związanych z inwestowaniem w kryptowaluty. W ciągu dnia zmienność ich kursów potrafi być niezwykle silna. Zdecydowanie warto śledzić zachowanie kursów w ciągu doby. Można to robić za pomocą aplikacji mobilnych, na których też możemy zlecić sprzedaż lub kupno kryptowalut. Przede wszystkim, przed decyzją o wejściu na rynek kryptowalut, warto zrobić sobie porządne przygotowanie merytoryczne. Materiałów w sieci na pewno nie zabraknie.

Xchanger 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty