Jesteś w: Strona główna » Waluty


Na rynku walutowym uspokojenie

20.03.2015 11:19  Waluty
Na rynku walutowym uspokojenie Sytuacja na rynku walutowym uspokoiła się po interesujących wydarzeniach kończącego się tygodnia. Najważniejszym był komunikat po posiedzeniu amerykańskiego banku centralnego, w którym FED zrezygnował ze stwierdzenia, że będzie cierpliwy w sprawie podwyżki stóp procentowych.

Główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek powiedziała w Polskim Radiu 24, że po tym komunikacie dolar wyraźnie się osłabił, choć w ostatnim czasie jego wartość rosła. Dodała, że inwestorzy spodziewali się, że FED zmieni treść komunikatu i prognozowali, że będzie to oznaczało podwyżkę stóp procentowych za oceanem już w czerwcu. Tymczasem, amerykański bank centralny dał do zrozumienia, że stopy wzrosną najwcześniej jesienią i w mniejszej skali, niż oczekiwano wcześniej.

Ekonomistka prognozuje, że w nadchodzących tygodniach polska waluta, przynajmniej tymczasowo, będzie zyskiwać na wartości.

W piątek około 11:00 na rynku międzybankowym za dolara inwestorzy płacą 3 złote i 86 groszy, za euro 4 złote 12 groszy, a za franka szwajcarskiego 3 złote 91 groszy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
waluty