Jesteś w: Strona główna » Waluty


Pięć praktycznych rad, dzięki którym tanio kupisz walutę

12.06.2015 09:38  Waluty
Trafiłeś na świetną ofertę last minute, wybrałeś opcję all inclusive. Zanim jednak wyjedziesz na wymarzone wakacje, musisz jeszcze wymienić walutę. Podpowiadamy jak zrobić to tanio i bezpiecznie.

1. Wybierz walutę


Przygotowując się do podróży, należy sprawdzić, jaka waluta obowiązuje w danym kraju. Może się bowiem okazać, że nawet zabierając ze sobą popularne dolary, będziemy mieli problemy.

Dobrym przykładem jest Kuba. Planując podróż do tego kraju, należy kupić euro. Posiadanie dolarów jest niezgodne z miejscowym prawem. Z tego powodu nie możesz nimi płacić w restauracji lub za taksówkę.

2. Kupuj systematycznie

Jeżeli na co dzień nie śledzisz rynku walutowego, wybranie właściwego momentu na wymianę pieniędzy jest bardzo trudne. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie systematyczność.

Planując wyjazd warto robić zakupy partiami, a nie wymieniać całość za jednym razem. Dzięki takiej ostrożności możemy skorzystać ze sprzyjających zmian kursu. Natomiast jeśli wartość kupowanej waluty wzrośnie, daje nam to szansę na uśrednienie ceny.

3. Wybierz dobry dzień


Jeżeli już zdecydowałeś się na kupowanie walut partiami, efekt będzie znacznie lepszy, jeśli dodatkowo dobrze wybierzesz dzień tygodnia. Jak pokazują statystki, są lepsze i gorsze dni na zakupy w kantorze.

Który jest najlepszy? Złotej recepty nie ma. Podpowiadamy jednak na przykładzie dolarów i euro. Analizując dane od początku 2014 r., można zauważyć, że w tym okresie dolar był najdroższy w piątki. Natomiast najlepszym dniem do kupowania, zarówno euro jak i dolara, był wtorek.Tab.: Tabela pokazuje, jak często dany dzień tygodnia był momentem spadku kursu euro lub dolara do najniższego poziomu w danym tygodniu. Zestawienie na podstawie danych od początku 2014 r. Dane: Bloomberg. Opracowanie: Cinkciarz.pl

4. Korzystaj z serwisów internetowych


Najlepsze kursy walutowe są oferowane przez kantory internetowe. Największy w kraju serwis wymiany walut Cinkciarz.pl, ma w ofercie aż 24 waluty. Ich wymiana w sieci jest tańsza w stosunku do ofert banków lub kantorów stacjonarnych. Co więcej, jest znacznie wygodniejsza i bezpieczniejsza niż kupowanie waluty w tradycyjnym “okienku”.

Z usług serwisów wymiany walut warto korzystać także po powrocie z wycieczki. Wymieniając w Cinkciarz.pl 1 tys. euro na złotówki, można zaoszczędzić nawet 276 zł.

5. Zabierz ze sobą kartę walutową


Podróżowanie z gotówką jest stosunkowo niebezpieczne. Pieniądze łatwo zgubić. Możemy też paść ofiarą kradzieży. Z kolei płacenie za granicą kartą kredytową przypisaną do konta w złotówkach po prostu się nie opłaca.

Zdecydowanie lepszym pomysłem są karty walutowe. Takie rozwiązanie pozwala sporo zaoszczędzić. W przypadku karty Cinkciarz.pl transakcje bezgotówkowe są bezpłatne. Poza tym korzystamy nie tylko z atrakcyjnych kursów oferowanych przez kantory internetowe, ale też unikamy wielu zbędnych kosztów, np. przewalutowania. Co więcej, karty walutowe zapewniają znacznie większą wygodę oraz bezpieczeństwo zawieranych transakcji.


Cinkciarz.pl


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Na pewno konto w walucie się przyda każdemu kto podróżuje, właśnie w tym sensie, że przewalutowanie nie będzie kosztowne. Można przecież wtedy w każdym e-kantorze kupić walutę po uczciwym kursie, przelać na rachunek i z głowy. U mnie taki przelew z Gieldawalut.,com trwał pół godziny lub krócej nawet.

  ~Cerwus   (11 czerwca o 21:25)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Teraz kantory mają wersje mobilne dzięki którym w każdej chwili można być na bieżąco z kursami walut. Ważne tylko aby aplikacja w telefonie była prawdziwie użyteczna, nie muliła itd. Całkiem dobą posiada Amronet, nawet ze sprawnością przewalutowania nie ma problemu.

  ~Todor77   (17 maja o 12:36)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

waluty