Jesteś w: Strona główna » Waluty


Złotówka i sprzedaż w detalu

23.09.2019 09:43  Waluty
Złotówka i sprzedaż w detalu
Dane makro i kurs eurodolara
O godzinie 8:00 mamy odczyt o inflacji PPI w Niemczech (za sierpień). O 13:00 opublikowany zostanie kwartalny biuletyn Banku Anglii, zaś o 14:30 dostaniemy dane za lipiec o sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Prognoza to +0,6 proc. m/m oraz +0,3 proc. m/m w ujęciu bez samochodów.

Eurodolar jest dziś rano na poziomie 1,1055. Wczorajsze maksima to ok. 1,1075, minima wypadły na 1,1025. Ogólnie rzecz biorąc, wrzesień upływa nam w konsolidacji w tych właśnie okolicach.


Polskie sprawy
Wczoraj mocno rozczarowały dane o produkcji przemysłowej, która w sierpniu po prostu spadła, a oczekiwano wzrostu, zresztą mniejszego niż w lipcu. To zapewne efekt sytuacji międzynarodowej, w szczególności kłopotów niemieckich.

Euro-złoty jest aktualnie przy 4,34, na USD/PLN mamy 3,9250. Na obu parach nie doszło do jakichś długofalowych przełomów.

O 10:00 GUS przedstawi ważną publikację: dynamikę sprzedaży detalicznej (za sierpień). Prognozuje się +6,5 proc. r/r - po lipcowym odczycie +7,4 proc. Nie wykluczamy odczytu poniżej prognoz, nawet jeśli sprzedaż w detalu to jednak inne zjawisko niż produkcja przemysłowa.


Tomasz Witczak
FMC Management

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv: 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 8, Piotr Babieno, Bloober Team SA   Subiektywny Przegląd Giełdowy Sobiesława Kozłowskiego #39
 

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


waluty