Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Franchising

Masz dyplom, masz biznes, czyli franczyza dla specjalistów

21.04.2016 14:28  Franchising
Masz dyplom, masz biznes, czyli franczyza dla specjalistów Przekonanie, że wymarzoną pracę w zawodzie można znaleźć tylko w dużym mieście, mając wieloletnie doświadczenie, nie zawsze się sprawdza. Zamiast czekać na oferty, warto wykorzystać specjalistyczne wykształcenie i… założyć własny biznes. Z pomocą uznanych sieci franczyzowych taki plan ma szansę powodzenia nawet w małych miejscowościach i przy niewielkim budżecie.

Negatywne nastroje społeczne dotyczące rynku pracy mogą sprawić, że po przeszukaniu ogłoszeń na kilku portalach i bezskutecznym wysłaniu kilkunastu CV, dochodzimy do wniosku, że pracy w zawodzie nie znajdziemy nigdy. Zanim poddamy się ostatecznie i zaczniemy szukać zajęcia poniżej naszych kompetencji, dobrze jest sprawdzić wszystkie możliwości. Są one tym większe, jeśli dysponujemy dyplomem ze specjalizacji, która umożliwia nam samodzielne wykonywanie zawodu. Założenie własnej firmy, która szybko zacznie przynosić zyski to może zbyt optymistyczny plan, ale już z pomocą marki uznanej w branży, w której się specjalizujemy – całkiem prawdopodobny. 

Franczyza dla specjalistów

Wsparcie dużego gracza rynkowego przy własnej inwestycji jest możliwe, gdy zdecydujemy się na franczyzę, czyli założymy biznes pod szyldem znanej marki. Oferta sieci franczyzowych jest w Polsce coraz większa i bardziej zróżnicowana. Decydując się na ten krok, warto wybrać system partnerski skrojony na miarę naszych preferencji finansowych, zainteresowań czy… wykształcenia. Obecna na polskim rynku od 10 lat firma Naturhouse, oferująca system franczyzowy w postaci Centrów Dietetycznych, poszła o krok dalej i przygotowała specjalną ofertę dla specjalistów.

– Naturhouse-mini umożliwia dietetykom otwarcie własnego gabinetu dietetycznego na zasadach franczyzy w mniejszych miastach i miejscowościach. Franczyzobiorca jest zarazem dietetykiem pracującym w punkcie i osobą zarządzającą własnym biznesem – wyjaśnia Sebastian Gorący, Dyrektor Marketingu Naturhouse. Z oferty mogą skorzystać zarówno dietetycy z doświadczeniem, którzy chcieliby rozpocząć własną działalność, jak i młodzi absolwenci kierunków, takich jak: dietetyka, technologia żywienia i pokrewnych. – Naszym partnerom zapewniamy pomoc w wyborze odpowiedniej lokalizacji punktu, bezpłatne kompleksowe szkolenia, stałe wsparcie marketingowe, a przede wszystkim know-how międzynarodowej marki uznawanej za lidera w branży dietetyki i żywienia. W Polsce posiadamy ponad 300 Centrów, z czego kilkadziesiąt działa na zasadach franczyzy dla specjalistów. Obecnie poszukujemy dietetyków, którzy chcieliby otworzyć własny gabinet m.in. w Złotoryi, Polkowicach, Prudniku, Białogardzie czy Radlinie – dodaje Sebastian Gorący z Naturhouse. Inwestycja wymaga wynajęcia i przystosowania lokalu o powierzchni min. 25 m², zakupu pakietu startowego produktów i niezbędnych narzędzi do rozpoczęcia działalności oraz rocznej opłaty licencyjnej w wysokości 2400 zł/netto.

Satysfakcja zawodowa

Założenie biznesu w branży, w której jesteśmy specjalistami, pozwala nam połączyć satysfakcjonującą pracę w zawodzie z posiadaniem dobrze prosperującej firmy. Takie rozwiązanie umożliwia także redukcję kosztów – jesteśmy jednocześnie właścicielem i pracownikiem. Dodatkowym wsparciem może być uzyskanie dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej lub regionalnych.Naturhouse


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes