Aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wyniosły 283,2 mld zł

12.03.2018 12:09  Fundusze Inwestycyjne
Aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wyniosły 283,2 mld zł W lutym aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych spadły względem poprzedniego miesiąca o -0,2%, do 283,2 mld zł. To skutek sytuacji rynkowej – w pierwszej połowie lutego przez większość globalnych giełd przeszła korekta, która spowodowała przecenę o kilka procent.

Tylko nieliczne parkiety zdołały odrobić straty. Europejskie, a polski w szczególności, do nich nie należały. Na przykład Warszawski Indeks Giełdowy (WIG) zniżkował o -6,6%. To wpłynęło negatywnie na wyniki krajowych funduszy inwestycyjnych i dlatego, pomimo dodatniego bilansu sprzedaży, miał miejsce spadek wartości aktywów pod zarządzaniem.
 
Korekta w największym stopniu odbiła się na aktywach w segmencie funduszy akcji. Na koniec lutego było w nich o -2,2 mld zł mniej (-6,5%) niż miesiąc wcześniej. O prawie -1,8 mld zł (-7,6%) spadła wartość środków zgromadzonych w funduszach akcji polskich. Złożył się na to zarówno ujemny wynik zarządzania jak i bilans sprzedaży. W ujęciu procentowym najwięcej (-10%, tj. nieco ponad -0,1 mld zł) spadły aktywa w funduszach akcji europejskich rynków rozwiniętych.

Więcej informacji w załączniku
 
Analiz Online

Notowania WIG
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie