Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Fundusze Inwestycyjne


Evolution Equity Partners ogłasza zakończenie okresu inwestycyjnego nowego funduszu skupionego na sektorze cyberbezpieczeństwa

19.07.2017 14:06  Fundusze Inwestycyjne
Evolution Equity Partners ogłasza zakończenie okresu inwestycyjnego nowego funduszu skupionego na sektorze cyberbezpieczeństwa Fundusz będzie współpracować z wiodącymi firmami z branży cyberbezpieczeństwa oraz przedsiębiorstwami zajmującymi się tworzeniem oprogramowania i usług wspomagających zarządzaniem nowej generacji w celu wsparcia ich międzynarodowego wzrostu.

Evolution Equity Partners informuje o ostatecznym zamknięciu okresu inwestycyjnego nowego funduszu o łącznych zobowiązaniach inwestycyjnych w wysokości 125 milionów dolarów, które umożliwią inwestycje w sektorze cyberbezpieczeństwa oraz w przedsiębiorstwa tworzące oprogramowanie i usługi wspomagające zarządzaniem nowej generacji (next generation enterprises software and services) w Ameryce Północnej, Europie i Izraelu. Fundusz przekroczył swój wyznaczony cel i pozyskał wsparcie wiodących inwestorów instytucjonalnych, korporacji, udziałowców prywatnych i technology entrepreneurs (przedsiębiorców z sektora nowych technologii) zarówno z USA jak i Europy, w tym, między innymi, Cisco Investments, Fundusz Witelo (Grupa PZU), Alpha Associates i Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF).

Evolution Technology Fund L.P. będzie inwestować w przedziale kwot od 5 do 25 milionów dolarów w firmy we wczesnym etapie rozwoju i w fazie wzrostu zajmujące się cyberbezpieczeństwem oraz w firmy wykorzystujące m.in. machine-learning, big data, SaaS, dane mobilne i konwergencję konsumentów z enterprise software do budowy innowacyjnych rozwiązań dla tych rynków. Evolution widzi w Europie, Stanach Zjednoczonych i Izraelu doskonały klimat do  współpracy i inwestycji w sektorze cyberbezpieczeństwa i z przedsiębiorstwami, zajmującymi się tworzeniem oprogramowania i usług wspomagających zarządzaniem nowej generacji, w celu wsparcia ich w osiągnięciu międzynarodowego wzrostu.

Evolution Equity Partners zarządzany jest przez jego założycieli: Richarda Seewalda i Dennisa Smitha – inwestorów i technology entrepreneurs. Wsparcia udzielają im Partnerzy: Karel Obluk (były CTO, AVG Technologies), J.R. Smith (były CEO, AVG Technologies) oraz zespół profesjonalistów. Wśród pracowników firmy znajdują się byli założyciele spółek, przedstawiciele kadr kierowniczych i inwestorzy z wiodących przedsiębiorstw z sektora IT na całym świecie, którzy wykazują się pełnym zaangażowaniem we wspieranie przedsiębiorców w realizacji innowacyjnych platform internetowych. Portfolio klientów Evolution obejmuje m. in. liderów sektora cyberbezpieczeństwa: AVG Technologies, OpenDNS, Carbon Black, Cognitive Security, Security Scorecard, Onapsis, Fortscale, LogPoint, DF Labs, Eperi oraz Panaseer.

„Nasza głęboka wiedza na temat sektora IT, w połączeniu z kompetencjami naszych pracowników w zakresie działalności operacyjnej oraz techniczno-rozwojowej pozwala nam skoncentrować się na identyfikacji wiodących przedsiębiorstw, gotowych na wzrost”, powiedział Richard Seewald, partner zarządzający.

„Widzimy ogromną szansę w Europie, Ameryce Północnej i Izraelu, gdzie zespoły zarządzające szybko rozwijających się firm z sektora IT poszukują inwestorów, którzy mogą pomóc w międzynarodowej ekspansji. Evolution posiada duże doświadczenie w rozwijaniu i czerpaniu korzyści z powodu obecności na międzynarodowych rynkach, przez co stała się preferowanym partnerem dla przedsiębiorstw z segmentów cyberbezpieczeństwa & enterprise software. Zamknięcie Evolution Technology Fund L.P. to doskonały przykład zaufania naszych globalnych inwestorów do naszej strategii i podejścia”.

„Zauważamy nowy trend w obszarze bezpieczeństwa cyberprzestrzeni, obejmujący zwiększone wydatki dużych przedsiębiorstw, mniejszych firm i konsumentów indywidualnych, co jest powiązane z rosnącą ilością potencjalnych zagrożeń. Prowadzi to do konsolidacji rynku i zwiększenia popytu na produkty i usługi nowej generacji , co czyni ten sektor bardzo atrakcyjnym segmentem dla inwestycji” powiedział partner zarządzający Dennis Smith. „Podobnie, segment enterprise software i usług korporacyjnych jest w przededniu rewolucji związanej z rozprzestrzenianiem się nowych technologii – chmur, urządzeń mobilnych oraz hiperłącz – co gwarantuję dobrą pozycję dla firm zajmujących się tą dziedziną, tworząc jednocześnie atrakcyjną ofertę inwestycyjną”.


Evolution Equity Partners


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie