Jak porównywać fundusze inwestycyjne?

09.01.2019 11:58  Fundusze Inwestycyjne
Jak porównywać fundusze inwestycyjne?
Samodzielne porównanie dostępnych na rynku funduszy inwestycyjnych wymaga przeanalizowania ogromnych ilości danych i jest zadaniem wyjątkowo czasochłonnym. Z pomocą przychodzą profesjonalne narzędzia on-line.

Porównywanie funduszy inwestycyjnych często sprowadza się jedynie do sprawdzenia ich rocznej czy pięcioletniej stopy zwrotu. Jest to metoda wygodna, ale nie zawsze skuteczna – jej wykorzystanie może doprowadzić do podjęcia błędnych decyzji. Fakt, że w ciągu ostatnich lat dany fundusz osiągał dobre wyniki, nie powinien być odbierany jako prognoza przyszłych zysków.

Porównując fundusze i oceniając ich zyskowność, pod uwagę należy brać nie tylko stopę zwrotu, ale również szereg innych kryteriów, takich jak kondycja funduszu, struktura aktywów czy poziom ryzyka. Na rynku dostępnych jest obecnie kilkaset funduszy – samodzielne ich porównanie to zadanie, które wymaga ogromnych nakładów pracy i czasu. Z myślą o inwestorach borykających się z tą trudnością Platforma Kup Fundusz udostępniła profesjonalne narzędzia, pozwalające na szybkie i wygodne, a jednocześnie wszechstronne i dokładne, porównywanie funduszy inwestycyjnych. 
 
Narzędzie dla inwestorów 
 
Porównywarka Funduszy to intuicyjne narzędzie, które działa na podobnej zasadzie, co dobrze znane internetowe porównywarki samochodów czy sprzętu elektronicznego. W pierwszej kolejności należy wybrać fundusze, które mają zostać ze sobą zestawione.

Za pomocą filtrów wyszukiwania określić można najważniejsze cechy produktu m.in. minimalną wysokość pierwszej wpłaty, maksymalną wysokość stałej opłaty za zarządzanie czy poziom ryzyka. Do zestawienia dodać można maksymalnie pięć funduszy. Po dokonaniu wyboru porównywarka w czytelny sposób zaprezentuje informacje na temat konkretnych produktów.

Poza wykresem przedstawiającym historyczne stopy zwrotu w horyzoncie czasowym od jednego miesiąca do pięciu lat, w zestawieniu znajdą się również dane dotyczące pozycji w rankingach, a także szczegółowe informacje na temat polityki inwestycyjnej czy poziomu ryzyka benchmark. Narzędzie umożliwia także dokładne przeanalizowanie struktury portfela każdego funduszu, z wyszczególnieniem procentowego udziału konkretnych aktywów. Porównywarka Funduszy dostępna jest na stronie https://www.kupfundusz.pl/porownywarka-funduszy. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga zakładania konta na Platformie Kup Fundusz. W serwisie dostępne są również aktualne rankingi funduszy inwestycyjnych oraz inne narzędzia ułatwiające zarządzanie portfelem inwestycyjnym.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie