MM Prime TFI jedynym, niezależnym TFI w tym roku z zezwoleniem KNF

23.12.2013 09:27  Fundusze Inwestycyjne
MM Prime TFI jedynym, niezależnym TFI w tym roku z zezwoleniem KNF MM Prime TFI pozostaje jedynym, niezależnym TFI w Polsce, niezwiązanym z żadną grupą kapitałową, które w tym roku otrzymało zezwolenie na działalność od Komisji Nadzoru Finansowego. KNF, która 20 grudnia odbyła ostatnie posiedzenie w 2013 roku, nie wydała kolejnych zezwoleń na działalność TFI. 

„Ten rok kończymy sukcesem. Do możliwości zrealizowania naszych planów dotyczących uruchomienia MM Prime TFI przygotowywaliśmy się od miesięcy. Start operacyjny planujemy na pierwszy kwartał nowego roku, ale już teraz z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że oferta spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów” – podkreśla Piotr Krysztofczyk, Prezes Zarządu MM Prime TFI S.A..

Specjalnością MM Prime TFI jest tworzenie i zarządzanie funduszami inwestycyjnymi, przygotowywanie i zarządzanie procesami sukcesji majątkowej oraz opracowywanie strategii inwestycyjnych funduszy. W początkowej fazie działalności MM Prime TFI skupi się głownie na tworzeniu funduszy zamkniętych dedykowanych zamożnym przedsiębiorcom oraz funduszy zarządzających gotówką. Spółka została założona w grudniu 2011 roku przez dwóch specjalistów z branży finansowej - Macieja Michalskiego oraz Pawła Lacha i od początku chce się wyróżniać na rynku.

Opracowany przez MM Prime TFI konkurencyjny system opłat za zarządzanie, ma dać odpowiednią motywację do działania zarządzającym funduszami, a klientom maksymalne poczucie bezpieczeństwa i odpowiednie zyski.

„Jesteśmy pierwszą instytucją zarządzającą funduszami w Polsce, która wprowadza najbardziej korzystny dla uczestnika funduszu system opłat za zarządzanie, oparty przede wszystkim na wynagrodzeniu za sukces. Opłata pozostaje najniższa w przypadku osiągnięcia niskich wyników, a wyłącznie satysfakcja klienta z ponadprzeciętnych wyników finansowych zarządzanych przez nas funduszy znajduje odzwierciedlenie w wyższym niż przeciętne wynagrodzeniu” – dodaje Maciej Michalski, Wiceprezes Zarządu MM Prime TFI S.A. i jeden z założycieli spółki.
MM Prime TFI uzyskało zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności TFI  29 października 2013 roku.

MM Prime TFI

au


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie