PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Biedronki

17.10.2019 13:37  Fundusze Inwestycyjne
PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Biedronki Jeronimo Martins Polska i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) podpisały umowę dotyczącą prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK), podał właściciel sieci Biedronka Jeronimo Martins.

"Dokonaliśmy jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy naszych pracowników. Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi" - powiedział dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska Jarosław Sobczyk, cytowany w komunikacie.

Pierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji pracowników przy okazji wypłat za miesiąc listopad, podano także.

"Wybór naszej instytucji do prowadzenia PPK przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że nasze doświadczenie we wdrażaniu PPE jak i już szeregu PPK, procentuje" - powiedział wiceprezes zarządu w PKO Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Łukasz Kwiecień, cytowany w komunikacie.

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI mają dostęp do swoich środków poprzez system transakcyjny i-fundusze.pl oraz za pośrednictwem ok.1100 oddziałów PKO Banku Polskiego dostępnych w całym kraju.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać  instytucję finansową do zarządzania PPK do 25 października. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Albert "Longterm" Rokicki, #119 PYTANIA DO LONGTERMA   Mateusz Namysł, #38 PODSUMOWANIE MIESIĄCA
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • czyli pracownicy tej sieci sklepów będą mogli być bezpieczni o swoje pieniądze. Ale to dobrze, niech każdy kto będzie uczestniczył w tym programie ma taką pewność, w końcu to jego pieniądze

    magdalenkaa   (24 października o 10:17)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie