Sierpień 2017 r. kolejnym miesiącem dużego napływu kapitału

14.09.2017 08:20  Fundusze Inwestycyjne
Sierpień 2017 r. kolejnym miesiącem dużego napływu kapitału Sierpień 2017 r. był drugim z kolei miesiącem mocnego napływu kapitału netto do polskich funduszy inwestycyjnych. Według naszych szacunków bilans sprzedaży całego rynku wyniósł niemalże +2,0 mld zł netto. Dodatnie saldo wpłat i wypłat jest następstwem kontynuacji napływu kapitału do funduszy detalicznych. Co więcej, po 4 miesiącach odpływów z funduszy dedykowanych, również w tej części rynku odnotowano dodatni bilans.

Wartość sprzedaży funduszy detalicznych w tym miesiącu wyniosła ponad +1,9 mld. Przewyższyła ona wartość z ubiegłego miesiąca o około +50 mln zł. Lipcowy wynik był natomiast najwyższym od kwietnia 2015 r. Obserwujemy zatem kontynuację dobrej passy, czego potwierdzeniem jest już siódmy w tym roku miesiąc napływów przewyższających 1 mld zł. Saldo wpłat i wypłat od początku tego roku wyniosło około 11,2 mld zł.Struktura napływów w sierpniu potwierdziła, że polscy klienci detaliczni cenią sobie bezpieczeństwo. Równocześnie w dobie rekordowo niskiego oprocentowania lokat, poszukują alternatywnych rozwiązań, które przy niskim poziomie ryzyka mogą przynieść większe od lokat zyski. W sierpniu do funduszy gotówkowych i pieniężnych trafiło ponad +1 mld zł netto. To wynik jeszcze lepszy niż przed miesiącem.

Od początku roku do rozwiązań z tej grupy trafiło już niemal 4 mld zł. Kolejny raz najwyższe saldo nabyć i umorzeń odnotował PKO Skarbowy (Parasolowy FIO), było to prawie +350 mln zł netto. Na drugim miejscu znalazł się UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) z wynikiem +180 mln, a tuż za nim Skarbiec Kasa Pieniężny (Skarbiec FIO), który odnotował napływ w wysokości około +156 mln zł netto.

Więcej informacji w załączniku

Analizy Online

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie