Świetny początek roku na rynku funduszy inwestycyjnych

02.02.2018 15:12  Fundusze Inwestycyjne
Świetny początek roku na rynku funduszy inwestycyjnych To był świetny początek roku na globalnych rynkach kapitałowych. Indeks MSCI World, odzwierciedlający koniunkutrę na giełdach w kilkudziesięciu krajach o różnym poziomie rozwoju, wzrósł o +5,6% - najwyżej od niemal dwóch lat. To przełożyło się na wyniki krajowych funduszy inwestycyjnych.

Zdecydowana większość z nich wypracowała dodatnie stopy zwrotu. Pod presją był jednak rynek długu skarbowego, stąd fundusze obligacji wypadły słabiej na tle ich akcyjnych konkurentów.
 
Początek roku należał przede wszystkim do rynków wschodzących. Te o globalnej strategii dały zarobić średnio +5,3%, a fundusze akcji azjatyckich bez Japonii +5,0%. Wspólnym mianownikiem były, po pierwsze, rosnące ceny na szerokim rynku surowców, charakterystyczne dla rozgrzanych hossą rynków.

Po drugie – osłabiający się dolar, który dla gospodarek i firm z krajów wschodzących oznacza niższe realne zadłużenie w walucie Wujka Sama. W styczniu najwyższy wynik osiągnął MetLife Akcji Rynków Wschodzących wyceniany w dolarze (+10,6%) oraz Pioneer Akcji Rynków Wschodzących (+9,8%).

Więcej informacji w załączniku
 
Analizy Online

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie