Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie » Fundusze Inwestycyjne


Ubezpieczenie OC i AC - lepiej razem czy osobno?

09.03.2017 15:06  Fundusze Inwestycyjne
Ubezpieczenie OC i AC -  lepiej razem czy osobno?   1. Ubezpieczenie OC i AC – lepiej razem czy osobno? 
 
Wielu właścicieli samochodów, zwłaszcza tych nowych, staje często przed dylematem, czy oprócz obowiązkowego OC kupować także AC. A może lepiej kupować te ubezpieczenia w pakiecie? Warto wiedzieć, kiedy lepiej zdecydować się tylko na OC, kiedy tylko AC, a kiedy najlepszą opcją będzie pakiet obu tych polis.
 
Samo ubezpieczenie OC
 
Sama polisa OC to najtańsza opcja. Jest to wyłącznie ubezpieczenie obowiązkowe, które musi posiadać każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu. Czasami ochrona ta sprzedawana jest razem z podstawową wersją assistance (pomoc w podróży), która zapewnia holowanie auta po wypadku lub kolizji. Możliwy jest także zakup polisy z ubezpieczeniami dodatkowymi, takimi jak rozszerzony ASS, NNW, ochrona szyb, ochrona opon, czy też ochrona prawna. Warto jednak w tym przypadku zawsze szukać możliwie jak najtańszej oferty OC.
 
Ubezpieczenie to jest najlepszym wyborem dla osób, które posiadają już starszy samochód lub taki który nie przedstawia dużej wartości. W wielu przypadkach zakup dla takich pojazdów ochrony autocasco jeśli nie jest niemożliwy, to będzie się wiązał z ogromnymi kosztami. Sam zakres polisy AC jednocześnie nie będzie zbyt szeroki. Będzie to więc zbyteczny wydatek.
 
Samo ubezpieczenie AC
 
Ubezpieczenie AC to polisa chroniąca dany samochód wraz z jego wyposażeniem podstawowym (fabrycznym). Za dodatkową opłatą właściciel pojazdu może rozszerzyć zakres o ochronę wyposażenia dodatkowego (zamontowanego w aucie na stałe już po jego zakupie w salonie). Autocasco może mieć różny zakres ochrony, począwszy od podstawowego do kradzieży oraz całkowitego zniszczenia, poprzez częściowe pokrycie kosztów naprawy przez towarzystwo, a na kompleksowej naprawie w warsztacie kończąc. Wszystko zależy od właściciela pojazdu. Od tego czego oczekuje po AC oraz ile jest w stanie za ubezpieczenie zapłacić. Zakres w wielu przypadkach uzależniony jest właśnie od ceny polisy. Warto wiedzieć, że autocasco można kupić niezależnie od OC.
 
Samo ubezpieczenie AC polecane jest właścicielom samochodów, którzy posiadają już podstawową ochronę OC, ale chcieliby również zabezpieczyć swój pojazd. Szczególnie ważne jest to w przypadku aut nowych, które niedawno wyjechały z salonu lub też mają co najwyżej kilka lat. Zakup samego AC jest również polecany jeśli dany pojazd jest często używany na długich trasach, szczególnie zagranicznych. W trakcie takich podróży może zdarzyć się dosłownie wszystko. Warto również przemyśleć kwestię dokupienia ACmini, czyli polisy autocasco chroniącej pojazdy o wartości nie przekraczającej 8-10 tys. zł, która zapewnia odszkodowanie jedynie przy kradzieży auta lub jego całkowitej straty (kasacja). Samo AC można także dokupić, jeśli auto zyskuje dodatkowego kierowcę. Zwłaszcza młodego i niedoświadczonego.
 
Pakiet OC+AC
 
Pakiet ubezpieczeń to zakup polis OC i AC jednocześnie. Obie zaczynają i kończą się w tym samym okresie i kompleksowo chronią zarówno właściciela auta, jak i sam pojazd. Zakup obu rodzajów ubezpieczenia w jednym towarzystwie najczęściej pozwala sporo zaoszczędzić, ponieważ w takich przypadkach towarzystwa oferują dodatkowe obniżki cen. Niezależnie od posiadanych przez danego kierowcę zniżek za bezszkodową jazdę. Jeśli właściciel samochodu decyduje się na zakup pakiety OC+AC również ma możliwość decydowania o zakresie autocasco, aby odpowiadało ono jego potrzebom.
 
Pakiet OC AC polecany jest szczególnie właścicielom samochodów które maja nie więcej niż 12-14 lat. Jest to w wielu towarzystwach górna granica wieku pojazdu, aby można było zakupić dla niego autocasco. Auta nowe oraz będące jedynym środkiem komunikacji w gospodarstwie domowym powinny być szczególnie chronione. Pakiet OC+AC u jednego ubezpieczyciela jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli właściciel auta chce zaoszczędzić.

Komplet polis jest tańszy przeciętnie o około 300 zł w stosunku do sytuacji, w której zarówno OC, jak i AC, byłyby kupowane osobno.Niezależnie od tego, czy właściciel pojazdu decyduje się na zakup samego OC, samego AC lub też pakietu, powinien pamiętać, że najważniejszą sprawą jest ich porównanie i to możliwie w jak największej liczbie towarzystw. Dzięki temu ma pewność, że kupuje najtańsze OC, najlepsze AC i najlepiej dobrany pakiet. Warto sprawdzić ubezpieczenia samochodowe na ubezpieczamy-auto.pl.

2. Kup pakiet OC+AC i oszczędź na ubezpieczeniu 
 
Wielu kierowców uważa, że kupowanie ubezpieczenia OC oraz AC to spory wydatek. Jest tak tylko wtedy, gdy obie te polisy kupisz osobno. Decydując się na pakiet, sporo zaoszczędzisz i wiele zyskasz.Zakup pakietu OC+AC ma wiele zalet. Jeśli twoje auto nie ma więcej niż 12-14 lat i zależy ci na jego ubezpieczeniu nie ma co zwlekać. Kupując autocasco i polisę obowiązkową razem, w jednym towarzystwie możesz tylko zyskać.
 
1.  Oszczędność pieniędzy
 
Kupując pakiet oszczędzasz. Jeśli decydujesz się na jednoczesny zakup obu polis, towarzystwo może zaproponować ci dodatkowy upust. Zazwyczaj obniżana jest cena OC i to nawet o kilkaset złotych. Oczywiście nie każda oferta AC będzie dla ciebie interesująca, ale jeśli dobrze poszukasz, na pewno znajdziesz dobre autocasco w przystępnej cenie.
 
2. Większy zakres
 
Jeśli zdecydujesz się na zakup pakietu OC+AC możesz mieć możliwość kupienia go za znacznie większym zakresem autocasco, niż gdybyś kupował je osobno. Dlaczego? Bo jeśli zaoszczędzisz na składce, będziesz mógł sobie pozwolić na zwiększenie ochrony.
 
3. Polisy dodatkowe
 
Klienci kupujący pakiet OC+AC są zawsze mile widziani. Ponieważ taka połączona polisa na pewno będzie droższa niż samo OC, towarzystwa starają się ją jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Dlatego też możesz liczyć na rozszerzone polisy dodatkowe w bardzo atrakcyjnej cenie. Np. zamiast podstawowej pomocy na drodze otrzymasz taką, którą będziesz mógł wezwać także podczas awarii, czy skończenia się paliwa.
 
4. Naliczanie zniżek na OC i AC


Nawet jeśli wcześniej nie miałeś ubezpieczenia AC, to decydując się na pakiet możesz nie tylko nadal naliczać zniżki na OC, ale też zacząć zbierać te z AC. Dzięki temu jeśli w przyszłości będziesz chciał zmienić towarzystwo lub też kupić samo autocasco, będziesz mógł korzystać z własnych, wypracowanych zniżek.
 
5. Zniżki „przechodne”
 
Nigdy nie kupowałeś AC i martwisz się, że jak będziesz chciał kupić pakiet, to mimo wszystko cena autocasco będzie kosmicznie wysoka? Nie martw się. Jeśli decydujesz się na pakiet w jednym towarzystwie i masz wysokie ulgi za bezszkodowa jazdę na OC, to ubezpieczyciel część z nich przeniesie właśnie na AC. Dzięki temu kupisz je w lepszej cenie.
 
Ubezpieczenie OC+AC auta wg Ubezpieczamy Auto pozwala w krótkim czasie wypracować naprawdę duże zniżki. W niektórych przypadkach pozwalają one na zakup pełnego pakietu za mniej niż 1000 zł.
 
To tylko niektóre z zalet zakupu pakietu. Jedną z największych zalet jest to, że nie tylko masz obowiązkowe OC, ale też chronisz swój samochód. Dzięki temu nie musisz się obawiać stłuczek, poślizgów, wypadków, czy też zniszczeń przez osoby trzecie.
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Ja bym optował za ubezpieczeniem ochrony prawnej, jako pakiet dodatkowy. Samo OC i AC czasem nie wystarczy, żeby mieć zapewnioną fachową ochronę i pewność, że uda się wyegzekwować pieniądze.

    ~edmun   (10 marca 2017 o 10:06)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie