Większe unijne wsparcie dla firm i samorządów

15.09.2014 13:33  Fundusze Unijne
Większe unijne wsparcie dla  firm i samorządów Polskie firmy i samorządy otrzymają większe wsparcie unijne. Pula środków z budżetu Unii przyznanych Polsce na dofinansowanie w ramach Funduszy Strukturalnych na lata 2014-2020 będzie o 10 miliardów Euro wyższa niż w poprzedniej perspektywie finansowej.

Zamyka się w kwocie 82,5 miliarda Euro - podkreśla prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Jak mówi, PAIiZ jest szczególnie zainteresowana programem operacyjnym inteligentny rozwój. Zaznaczył, że w poprzedniej perspektywie dofinansowanie otrzymało 121 projektów usługowych i 26 projektów produkcyjnych. To najlepszy dowód na realny wpływ funduszy unijnych na polską gospodarkę - podkreślił prezes Majman. Dodał, że w nowej perspektywie ma nastąpić całkowita zmiana filozofii inwestowania. O ile dotąd finansowane były technologie, które przychodziły do Polski z zagranicy z produkcją, to teraz nowe technologie, nowa myśl badawcza ma wyprzedzać produkcję I właśnie do tej róznicy muszą przygotować się przedsiębiorcy szukający wsparcia dla swoich inwestycji.

Sławomir Majman zwrócił uwagę na znaczenie faktu, że w nowej perspektywie wzrośnie rola samorządów. To dobra wiadomość, bo pieniądze będą bliżej terenu - zaznaczył prezes PAIiIZ.

Jest nadzieja, że nabory wniosków o dofinansowanie w ramach nowych środków Unii ruszą ruszą pod koniec tego roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes