Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Abris sfinalizował zakup Velvet CARE – największego producenta markowych papierowych wyrobów higienicznych w Polsce

29.05.2018 09:17  Fuzje
Abris sfinalizował zakup Velvet CARE – największego producenta markowych papierowych wyrobów higienicznych w Polsce W dniu 28 maja 2018 r. VLET Holdings S. a. r. l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., dokonała zakupu większościowego pakietu udziałów Velvet CARE Sp. z o. o. Transakcja została też zatwierdzona przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Velvet CARE jest wiodącym polskim producentem markowych celulozowych produktów higienicznych (m.in chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych) oraz właścicielem kultowej w Polsce marki Velvet, mogącej się pochwalić ponad 20-letnią historią sukcesu na polskim rynku oraz rozpoznawalnością wśród Polaków wynoszącą aż 96%.

Zakończona właśnie procedura zmiany większościowego udziałowca oznacza przejęcie przez niego kontroli nad Velvet CARE oraz dalsze wzmacnianie strategii dynamicznego rozwoju spółki, a w tym ekspansji międzynarodowej w ramach regionu CEE. Firma Velvet CARE powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, bo aż do 1897 roku. To właśnie wtedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza, gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki.

Sercem firmy jest Velvet – marka produktów higienicznych ciesząca się największą popularnością w Polsce, wprowadzona w 1997 roku, w 100. rocznicę powstania fabryki.  Od tego czasu marka Velvet jest liderem kategorii papierowych w Polsce.

„Cieszymy się, że od momentu podpisania umowy udało nam się w niespełna trzy miesiące zamknąć z sukcesem transakcję przejęcia Velvet CARE. Nasze podejście do tej inwestycji jest spójne z naszą długoterminową strategią inwestycyjną – uczynić z Velvet CARE czołowego gracza w Europie Centralnej. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z tak doświadczonym zespołem, jakim dysponuje Velvet CARE, zrealizujemy ten cel w kilka lat.” – mówi Paweł Gieryński, Partner Zarządzający Abris Capital Partners.

Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o. o., komentuje: „Jedną z naszych kluczowych zasad wpisaną w DNA firmy jest nastawienie na dynamiczny rozwój firmy i na realizację ambitnych celów. Dlatego też czujemy dużą odpowiedzialność za dobór partnerów biznesowych, którzy pomogą nam te cele osiągnąć. Otwierając kolejny rozdział w historii firmy, tym razem z naszym nowym partnerem Abris Capital Partners, z którym łączy nas podobne podejście do biznesu, stawiamy na ekspansję zagraniczną poprzez przejęcia ciekawych podmiotów w naszym regionie, a także poprzez rozwój organiczny na wybranych rynkach Europy Zachodniej.”


Velvet CARE


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes