Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Abris sprzedaje Innova Capital spółkę CheMeS, wiodącą firmę poligraficzną specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych

23.04.2019 14:02  Fuzje
Abris sprzedaje Innova Capital spółkę CheMeS,  wiodącą firmę poligraficzną specjalizującą się w produkcji etykiet samoprzylepnych i termokurczliwych
17 kwietnia 2019 roku Abris Capital Partners podpisał wiążącą umowę sprzedaży spółki CheMeS M. Szperlinski Sp. z o.o. Nabywcą jest fundusz private equity Innova Capital. Przez 3,5 roku intensywnego rozwoju wspólnie z założycielem i Prezesem Maciejem Szperlińskim udało się zrealizować w spółce znaczne inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i technologię, co pozwoliło wejść na nowe rynki i pozyskać nowych klientów. 

Abris CEE Mid-Market Fund II zainwestował w CheMeS w 2015 roku, przejmując jego większościowy pakiet udziałów. Przez ostatnie 3,5 roku razem z Maciejem Szperlińskim, założycielem firmy i jej Prezesem, wdrożono ambitny program inwestycyjny i produkcyjny.  Rozpoczęto także wymagającą produkcję laminowanych tub, jak też postawiono na rozwój i profesjonalizację organizacji.

Dzięki temu firma wydatnie zwiększyła swoje moce sprzedażowe i operacyjne oraz potwierdziła swoją mocną pozycję rozpoznawalnego gracza na rynku etykiet. Aktualnie do grona stałych klientów CheMeS zaliczają się zarówno uznane giełdowe spółki, jak również średniej wielkości przedsiębiorstwa z całej Europy, działające w branżach FMCG, takich jak kosmetyczna, środków higieny osobistej, produkcja żywności czy logistyka.
„Mamy ogromną satysfakcję, że mogliśmy wesprzeć w realizacji ambitnych planów rozwojowych polską, rodzinną firmę, działającą na rynku od ponad 25 lat. Razem z Maciejem Szperlińskim i kluczową kadrą menadżerską zrealizowaliśmy cele biznesowe wyznaczone na początku naszej współpracy. Z dumą przekazujemy stery nowemu właścicielowi, który daje możliwość dalszego dynamicznego rozwoju CheMeS.” – podsumowuje Edgar Koleśnik, Dyrektor Inwestycyjny w Abris Capital Partners Ltd.
 
Dla funduszu Innova Capital inwestycja w CheMeS jest elementem strategii konsolidacji sektora etykiet w Europie Środkowej oraz kolejną akwizycją w tym sektorze po ogłoszonej w marcu br. transakcji nabycia większościowego pakietu udziałów w Embe Press sp. z o.o. 
 
„Jesteśmy dumni, że staliśmy się udziałowcem w tak rozpoznawalnej spółce w sektorze etykiet, jaką jest CheMeS. Pragniemy wspomóc firmę i jej kadrę kierowniczą w dalszej realizacji ambitnych planów rozwoju na tym bardzo perspektywicznym rynku. Zarówno Embe Press jak i CheMeS to czołowi gracze w sektorze etykiet w Polsce, o komplementarnej ofercie produktowej oraz różnorodnych grupach klientów, co stanowi o wysokiej atrakcyjności obu tych inwestycji z perspektywy funduszu.” – powiedział Michał Wojdyła, Dyrektor Zarządzający Innova Capital.  
Bardziej szczegółowe informacje na temat planów Innova Capital w sektorze etykiet zostaną przedstawione po sfinalizowaniu transakcji, co nastąpi po uzyskaniu zgód UOKiK.
 
Abris Capital Partners 

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
Branża windykacyjna Okiem ANALITYKA #41, Wojciech Bartosik   Popytowe podejście do innowacji
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes