Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Abris sprzedaje Mykogen Polska S.A., czołowego europejskiego producenta podłoża do uprawy pieczarek

16.06.2017 09:51  Fuzje
Abris sprzedaje Mykogen Polska S.A.,  czołowego europejskiego producenta podłoża  do uprawy pieczarek
Mykogen Polska S.A. przez ostatnie pięć lat dynamicznie rozwijał się pod skrzydłami Abris, grupy funduszy private equity inwestujących w Europie Środkowo – Wschodniej.  W ramach podpisanej w środę 14 czerwca 2017 roku umowy przedwstępnej nowym właścicielem Mykogen zostanie Greenyard, światowy lider na rynku świeżych oraz przetworzonych owoców i warzyw, kwiatów i roślin oraz podłoży uprawowych.
 
Abris CEE Mid-Market Fund II zainwestował w Mykogen w 2012 roku, przejmując jego większościowy pakiet udziałów. Pomysł na inwestycję opierał się na potencjale rozwojowym firmy i sektora, w jakim działa. Polska jest aktualnie największym i jednym z najszybciej rozwijających się rynków produkcji pieczarek w Europie. Odbiorcami podłoża fazy III produkowanego przez Mykogen są czołowe podmioty polskiego pieczarkarstwa, a technologia jego produkcji należy do najnowocześniejszych na świecie. W 2016 roku Mykogen Polska połączył swoje siły ze spółką Fungis, wysuwając się na pozycję lidera z prawie 20% udziałem w rynku. 
 
„Integracja dwóch tak dużych i doświadczonych graczy na rynku była nie lada wyzwaniem, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu obu zespołów zakończyliśmy ten projekt pełnym sukcesem, potwierdzonym zainteresowaniem wielu potencjalnych inwestorów.” – opowiada Tomasz Kujawa, Manager w Abris prowadzący inwestycję w Mykogen.
„Jesteśmy dumni, że po raz kolejny udało nam się wesprzeć w realizacji ambitnych planów rozwojowych polską, rodzinną firmę z 40-letnimi tradycjami.

Z pomocą Abris udało się zintensyfikować rozwój firmy, między innymi poprzez wzmocnienie i rozwój zespołu grupy Mykogen, znaczne inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i technologię oraz budowę dwóch nowoczesnych zakładów na Ukrainie. Cieszymy się, że osiągnięte rezultaty nie tylko zapewniły grupie Mykogen długoterminowe zaufanie klientów, ale w pełni potwierdziły słuszność wybranej przez nas strategii biznesowej.” – podsumowuje Paweł Gieryński, CIO w Abris Capital Partners Ltd.
 
Podpisana w środę przedwstępna umowa sprzedaży jest warunkowa i zależy od uzyskania wymaganych prawem zgód regulatorów oraz osób trzecich. W związku z czym jej sfinalizowanie przewidywane jest na drugą połowę 2017 roku.
 
Abris Capital Partners Ltd. 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes