Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Clar Holding ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Clar System

11.10.2018 14:22  Fuzje
Clar Holding ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Clar System Clar Holding otrzymał zgodę Urzędu Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad Clar System, podał Urząd na Twitterze.  

Wniosek wpłynął do UOKIK 28 sierpnia br. Zgłaszana koncentracja polega na nabyciu przez Clar Holding sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu od AB Facility Group a.s. z siedzibą w Pradze 100% udziałów w spółce Clar System zp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Wspólnikami w Clar Holding są Tomasz Straburzyński (posiadający 50% udziałów w spółce) i Szymon Maciejewski (również posiadający 50% udziałów w spółce), którzy w chwili obecnej pełnią funkcje w zarządach poszczególnych spółek tworzących grupę kapitałową Clar System. Obecny właściciel przejmowanej spółki Clar System (tj. AB Facility Group a.s., należąca do Funduszu Inwestycyjnego Penta, kontrolowanego przez Penta Investments Group Limited) postanowił zbyć całość udziałów w Clar System na rzecz Clar Holding w ramach tzw. wykupu menedżerskiego, podano również.

Penta Investments prowadzi działalność polegającą na inwestycjach typu private equity, stanowiących zewnętrzne źródło finansowania spółek, nienotowanych na giełdzie. W Polsce zarejestrowanych jest kilkadziesiąt przedsiębiorstw z Grupy Penta, które zajmują się m.in.: badaniami rynku i opinii publicznej, produkcją i sprzedażą preparatów farmaceutycznych, prowadzeniem zakładów bukmacherskich czy działalnością deweloperską.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes