Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Fit Invest kupi 9 klubów fitness na południu Polski

21.07.2017 09:18  Fuzje
Fit Invest kupi 9 klubów fitness na południu Polski Fit Invest Sp. z o.o., spółka z Grupy Benefit Systems, podpisała z Platinium Wellness sp. z o.o. umowę warunkową dotyczącą zakupu 9 klubów fitness. Zgodnie z umową do sieci klubów inwestycyjnych Grupy Benefit Systems przyłączonych zostanie 5 klubów w Krakowie, i po jednym w Zabrzu, Sosnowcu, Bielsko-Białej i w Opolu. Wartość transakcji wyniesie łącznie 38,6 mln zł.

Kluby te dotychczas działały pod nazwą Fitness Platinium (Kraków) i SmartGym (Śląsk i Opole). Od 1 października 2017 roku utworzą one odrębną sieć pod nazwą My Fitness Place (http://myfitnessplace.pl/). Nowa marka należy do Fitness Place sp. z o.o. spółki zależnej od Fit Invest Sp. z o.o. Pierwszy klub tej sieci został otwarty w Krakowie w ubiegłym miesiącu przy ulicy Osiedle na Lotnisku 3.

Dotychczasowi klienci – posiadacze karnetów będą mogli pozostać w sieci Fitness Platinium i korzystać z pozostałych klubów tej sieci lub podpisać nową umowę członkowską z My Fitness Place. Dodatkowo, nieograniczony dostęp do tych klubów utrzymają użytkownicy kart MultiSport, których w Polsce jest już 803 tysiące. Z czasem w nowych klubach pojawią się dodatkowe aktywności i zajęcia sportowe. Pracownicy przejmowanych klubów mają gwarancję dalszego zatrudnienia.

Przyłączenie nowych klubów do sieci inwestycyjnej Benefit Systems to kontynuacja przyjętej strategii rozwoju firmy. – Uruchamiając te kluby pod naszą marką chcemy zapewnić odpowiednią bazę treningową dla Użytkowników naszych kart sportowych – mówi Izabela Walczewska-Schneyder, prezes zarządu Fit Invest Sp. z o.o. – Wpłynie to na pewno na poprawę dostępności klubów i zwiększenie oferty aktywności sportowych w aglomeracjach krakowskiej i śląskiej. Naszym celem jest wspieranie i propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

Kilkadziesiąt klubów inwestycyjnych w największych miastach Polski posiadanych obecnie przez firmę znakomicie uzupełnia sieć około 4000 partnerskich obiektów sportowych, do których dostęp mają posiadacze flagowego produktu firmy – Karty MultiSport. Po przyłączeniu nowych klubów udział Benefit Systems w lokalnym rynku fitness zarówno w Krakowie jak i na Śląsku nie przekroczy 10%. Jako, że w dwóch latach poprzedzających transakcję obrót przejmowanych klubów nie przekroczył 10 mln euro, zgoda regulatora na transakcję nie jest wymagana.


Benefit Systems S.A.


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • W zabrzu rowniez sprzet zostal stary a nawet mniej a karnet drozszy. Ciekawe czy bedzie cos nowego dodane do obiektu...

  ~Fit   (11 października 2017 o 00:08)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Sosnowiec był karnet 49 zł po przejęcie nic się nie zmieniło karnet podrożał do 79 zł :(

  ~bzdura   (8 października 2017 o 17:06)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes