Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Goodyear przejmie Ventech Systems od Grenzebach Maschinenbau

21.09.2017 10:45  Fuzje
Goodyear przejmie Ventech Systems od Grenzebach Maschinenbau
- Przejęcie wpisuje się w strategię innowacji i rozwoju biznesu firmy.

-Ventech Systems zwiększa możliwości Goodyeara w dziedzinie systemów mobilnego zarządzania oponami i flotami.

- Technologia zostanie zintegrowana z Goodyear Proactive Solutions.
 
Goodyear Tire & Rubber Company przejmie od spółki Grenzebach Maschinenbau GmbH firmę Ventech Systems GmbH, lidera w dziedzinie technologii zautomatyzowanej kontroli stanu opon.
 
Ventech Systems (https://ventech.de/en), z siedzibą w Dorsten w Niemczech, dostarcza innowacyjne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej. Firma powstała w 2006 roku. Oferuje w pełni zautomatyzowany system kontroli stanu opon, który w szybki i łatwy sposób mierzy ciśnienie w oponie, głębokość bieżnika oraz ciężar pojazdu. System jest stosowany w autobusach, samochodach ciężarowych, osobowych i innych pojazdach. 
 
„Przez ostatnie trzy lata, pion Goodyear Proactive Solutions współpracował z Ventech Systems nad zintegrowaniem ich systemu gromadzenia i analizy danych z naszym systemem zarządzania flotą.” - powiedział Christopher Helsel, wiceprezes Goodyear i dyrektor ds. technicznych. „Nasi klienci zareagowali bardzo pozytywnie, dlatego uważamy to za doskonałą okazję do poszerzenia zakresu usług i oferty dla klientów.”
 
„Goodyear i Ventech Systems to firmy kierujące się innowacyjnością.” - powiedział Andreas Pietsch, dyrektor generalny Ventech Systems. „Pozycja rynkowa Goodyeara umożliwi Ventech Systems dalszy rozwój na globalnym rynku. Cieszymy się z możliwości wsparcia klientów tego uznanego na rynku producenta opon naszą wyjątkową technologią, która optymalizuje procesy, wydajność biznesową i poprawia bezpieczeństwo na drodze.”
 
Utrzymywanie opon pojazdów ciężarowych w dobrym stanie technicznym jest jednym z najważniejszych czynników ograniczania przestojów flot komercyjnych i zmniejszania całkowitego kosztu działalności operacyjnej. W ubiegłym roku Goodyear wprowadził Goodyear Proactive Solutions w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki jako pełny system zarządzania flotą, który pomaga operatorom flot zwiększać bezpieczeństwo pojazdów i całej floty, zmniejszać zużycie paliwa, ograniczać emisję spalin i wprowadzać cyfryzację flot. 
 
Przejęcie Ventech Systems wzbogaci komercyjną ofertę Goodyear Proactive Solutions o wydajny, przyjazny użytkownikowi, system usług w układzie pętli zamkniętej, który pozwoli operatorom flot mierzyć ciśnienie w oponach, głębokość bieżnika i ciężar wszystkich pojazdów przy każdym wjeździe i wyjeździe z bazy. 
 
Poza ofertą mobilnego zarządzania oponami i flotami dostępną w ramach Goodyear Proactive Solutions, amerykański koncern współpracuje również z producentami samochodów nad technologią przekazywania informacji o stanie opon do systemów kontroli pojazdów, co ma poprawić bezpieczeństwo i osiągi. Znajduje to już zastosowanie w praktyce, czego potwierdzeniem jest współpraca Goodyeara z firmą Tesloop. Amerykański producent opon wyposaży flotę przewoźnika, świadczącego usługi pasażerskich przewozów międzymiastowych wyłącznie elektrycznymi samochodami marki Tesla, w bezprzewodowe czujniki w oponach, które poprawią sprawność rozwijającej się floty. 
Transakcja zostanie przeprowadzona w czwartym kwartale. Biznes i technologia zostaną zintegrowane z Goodyear Proactive Solutions.
 
Goodyear 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes