Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Grupa Groclin sprzedaje część biznesu SedisTec, nawiązuje współpracę z Grupą Mubea

17.07.2018 14:40  Fuzje
Grupa Groclin sprzedaje część biznesu SedisTec,  nawiązuje współpracę z Grupą Mubea Groclin SedisTec GmbH, spółka zależna Groclinu wyspecjalizowana w projektowaniu, rozwoju i produkcji siedzeń, poszyć oraz produktów wyposażenia wnętrz samochodów, sprzedała zorganizowaną część aktywów dedykowanych do prowadzenia prac rozwojowych w segmencie produkcji siedzeń.

Aktywa, za kwotę 2,05 mln euro (8,8 mln zł), nabyła firma Muhr und Bender KG wchodząca w skład Grupy Mubea. Transakcja jest wstępem do współpracy między Grupą Groclin a  Grupą Mubea w zakresie realizacji projektów inżynieryjnych oraz dostaw poszyć samochodowych.

W ramach transakcji Muhr und Bender przejął część działu R&D Groclin SedisTec oraz umowy na rozwój siedzeń samochodowych. Porozumienie między Grupą Groclin a Grupą Mubea zakłada, że realizacja produkcji poszyć do siedzeń, opracowanych w ramach przejętych przez Muhr und Bender umów, może zostać zlecona Grupie Groclin.

- Transakcja sprzedaży części biznesu SedisTec pozwala zarówno ograniczyć ryzyko biznesowe z tytułu pozyskanych umów na rozwój nowych produktów i zrealizować część zysku związanego z tymi umowami, jak również otwiera nam drogę do szerszej współpracy z Grupą Mubea w zakresie produkcji poszyć do siedzeń, jak realizacji produktów inżynieryjnych na rzecz motoryzacji przez wyspecjalizowane podmioty Grupy Groclin. Pozyskane środki zasilą kapitał obrotowy Grupy i spłatę części jej zobowiązań – komentuje Andre Gerstner, prezes Groclin S.A.


Groclin SedisTec GmbH


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes