Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Grupa Lotos pozytywnie o połączeniu z PKN Orlen

07.03.2018 12:56  Fuzje
Grupa Lotos pozytywnie o połączeniu z PKN Orlen Prezes Grupy Lotos uważa, że połączenie tej spółki z PKN Orlen będzie korzystne dla obu firm. Marcin Jastrzębski ocenia, że bardziej na tym skorzysta gdańska firma. Chodzi między innymi o kwestie logistyczne związane z położeniem Lotosu nad morzem.

W ubiegłym tygodniu PKN Orlen podpisał list intencyjny w sprawie rozpoczęcia przejmowania minimum 53 procent akcji Grupy Lotos. List podpisano z Ministerstwem Energii, który reprezentuje Skarb Państwa.

"Ja się niezmiernie cieszę, że po wielu latach dyskusji w końcu ten proces się rozpoczął" - powiedział Marcin Jastrzębski na konferencji w Warszawie.

Dodał, że nowy podmiot będzie miał nie tylko większy zasięg oddziaływania i nie tylko będzie miał możliwość ograniczania kosztów operacyjnych lub logistycznych. "Przede wszystkich stanie się większym graczem europejskim, by nie powiedzieć światowym dzięki czemu będzie miał większe zdolności i możliwości grania na rynku światowym, co jest niezmiernie ważne dla rozwoju firmy" - podkreślił.

W opinii prezesa Grupy Lotos, najważniejszym moment procesu związanego z połączeniem obu firm będzie uzyskanie zgody Komisji Europejskiej. "W wielu obszarach, nie tylko tych dotyczących stacji benzynowych Komisja musi się wypowiedzieć" - dodał.

Jest to proces oceniany na 6-12 miesięcy.

IAR 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes