Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Hollywood rozpoczął proces łączenia czterech spółek zależnych z Mazowsza

06.11.2018 13:32  Fuzje
Hollywood rozpoczął proces łączenia czterech spółek zależnych z Mazowsza Hollywood rozpoczął proces, w ramach którego połączone zostaną cztery spółki zależne z Mazowsza spośród łącznie 12 podmiotów zależnych, podała spółka. W rezultacie oferująca kompleksowe usługi pralnicze spółka Hollywood Textile Service ma docelowo przejąć spółkę Hollywood Rental (zakład dedykowany obsłudze wynajmowanej odzieży roboczej), a także spółki Pral Serwis Warszawa oraz Pralmed.

"Planowane połączenie jest pierwszym elementem całościowego procesu, który finalnie powinien objąć wszystkie spółki operacyjne Grupy Hollywood w latach 2019-2020. Szacowane oszczędności kosztowe, w opinii zarządu, powinny docelowo sięgnąć około 600 tys. zł rocznie. To zamierzony efekt uproszczenia procesów raportowych i sprawozdawczych, w tym w zakresie ewidencji cen transferowych, jak również redukcji części etatów administracyjnych oraz zmniejszenia skali transakcji wewnątrzgrupowych, co będzie oznaczać uproszczenie procesów wewnętrznych i zmniejszenie kosztów ich obsługi, w tym kosztów księgowych, prawnych i bankowych.

Dodatkowo zakładamy uwolnienie dalszych synergii biznesowych, w tym korzyści z efektu wzrostu skali działania zintegrowanego podmiotu, połączenia zasobów i umiejętności, jak także poprawę pozycji rynkowej i przetargowej, lepszą percepcję rynku, poprawę standingu finansowego i zdolności kredytowych" - podkreślił wiceprezes ds. finansowych w Hollywood Krzysztof Cetnar, cytowany w komunikacie.

Grupa Hollywood ma za sobą okres dynamicznego rozwoju poprzez przejęcia, dlatego też u podstaw podjęcia decyzji o integracji spółek zależnych leżą takie cele jak uproszczenie i zwiększenie przejrzystości Grupy, wykorzystanie synergii integracyjnych oraz eliminacja zbędnych lub dublujących się procesów biznesowych, wzmocnienie pozycji finansowej i kapitałowej podmiotów operacyjnych objętych połączeniem wraz z poprawą ich pozycji konkurencyjnej, uproszczenie struktur nadzoru, poprawa efektywności poprzez redukcję kosztów w ramach łączonych spółek, w szczególności kosztów administracyjnych, organizacyjnych i zarządczych, podano również.

Grupa Hollywood to największa sieć pralni przemysłowych w Polsce, która rozpoczęła także ekspansję zagraniczną (Niemcy). Jest obecna w trzech segmentach rynku - szpitalnym, HoReCa oraz odzieży roboczej. Spółka była notowana na NewConnect od 2014 r. Przeniosła się na rynek główny GPW na ostatniej sesji w 2017 r.

ISBnews

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes