Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Konsalnet przejmie G4S

24.04.2012 13:12  Fuzje
Konsalnet przejmie G4S Konsalnet – jeden z liderów polskiego rynku ochrony - realizuje największą transakcję w  historii tej branży w Polsce. Firma podpisała przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów w Spółce G4S Holdings (Polska) sp. z o.o., dzięki czemu przejmie wszystkie spółki i całość operacji G4S w Polsce. G4S to światowy lider branży security.

Przejęcie operacji i spółek światowego potentata przez polską firmę to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy w tej branży polska firma odkupuje aktywa międzynarodowego przedsiębiorstwa prowadzącego w Polsce działalność na dużą skalę. G4S Polska jest czwartą pod względem przychodów firmą ochrony w Polsce, o przychodach rocznych szacowanych na ponad 200 mln PLN. Zatrudnia ok. 7 500 pracowników, świadcząc usługi na terenie całego kraju. 

Konsalnet, mający w 2011r. przychody blisko 560 mln PLN i niemal 18 000 pracowników umocni dzięki transakcji pozycję lidera w dwóch kluczowych segmentach biznesowych rynku ochrony: Cash Handlingu (transportach i liczeniu gotówki) i Ochrony Fizycznej (ochrona obiektów przemysłowych, sieci handlowych i banków).

- Nad przygotowaniem tej transakcji pracowaliśmy intensywnie przez kilka ostatnich miesięcy – mówi Adam Pawłowicz, prezes zarządu Konsalnet Holding S.A. - Po zakupie kilku mniejszych firm w ostatnich trzech latach, w ubiegłym roku skoncentrowaliśmy uwagę na dużych firmach, czego efektem jest obecna transakcja. Przejęcie spółek G4S pozwoli nam zrealizować nasze cele biznesowe, a dotychczasowym klientom G4S  zapewni usługi na co najmniej równie wysokim, jak dotychczas, poziomie – dodaje.

Większościowym akcjonariuszem Konsalnetu jest fundusz Value4Capital Eastern Europe. Jacek Pogonowski, partner Funduszu i Przewodniczący Rady Nadzorczej Konsalnetu mówi: Jesteśmy dumni z tego, że spółka realizuje tak spektakularne przejęcie. Konsalnet, bogaty w doświadczenia w tego typu działaniach, dobrze poradzi sobie z integracją przejętej firmy.

Po przejęciu spółek G4S Konsalnet zatrudniać będzie ok. 25 tys pracowników i z  przychodami ok. 750 mln PLN stanie się liderem branży Firma wzmocni swoją czołową pozycję w segmencie obsługi i transportu gotówki, udostępniając Klientom sieć Centrów Dystrybucji Gotówki w całym kraju, flotę ponad 500 pojazdów konwojowych a także dostęp do najnowocześniejszej technologii dostępnej w Polsce. Dzięki transakcji Konsalnet stanie się również liderem rynku ochrony fizycznej, o szerokich kompetencjach i dużym doświadczeniu.

Konsalnet

es


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Jaki Lider, zwykłe dno , bankrut kupuje bankruta i obydwaj w dziurę wpadną. Sami emeryci i umowy śmieciowe. Co za lider!!!! Lider ma inne znaczenie i nie pasuje do żadnej z tych dwóch.

  ~pracownik   (26 lipca 2012 o 19:42)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Czyli 1500zł brutto reszta na zlecenie (MUSISZ) tragedia.

  ~Rokita   (22 lipca 2012 o 13:31)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes