Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Fuzje

Lotos wyceniany przez Orlen

09.08.2018 14:18  Fuzje
Lotos wyceniany przez Orlen Trwa proces wyceny koncernu Lotos. Działania prowadzone przez Orlen zmierzają do przejęcia trójmiejskiej firmy. W lutym kierownictwo Orlenu oraz Ministerstwa Energii podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Prezes Lotosu Mateusz Aleksander Bonca mówi informacyjnej Agencji Radiowej, że kierowana przez niego spółka uczestniczy w dwóch procesach. Jeden z nich to wycena uruchomiona przez Orlen. W tym przypadku, jak twierdzi prezes Bonca, Grupa Lotos jest dostarczycielem danych. Jego zdaniem równie ważny jest tak zwany wniosek koncentracyjny. Ewentualne połączenie koncernów paliwowych muszą zbadać urzędy antymonopolowe w Polsce oraz na szczeblu Unii Europejskiej. Prezes Mateusz Aleksander Bonca wyjaśnia, że urzędnicy dbają o to, żeby konsument nie był pokrzywdzony transakcją.

Grupa Lotos ogłosiła dziś swoje wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2018 roku. Od początku roku zysk Lotosu wyniósł ponad 850 milionów złotych. To 50 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes